Okunma

Kişi Takip Sistemi


10 Haziran 2009 Çarşamba 13:31
Kişi Takip Sistemi

Mobil teknolojiler ve araç takip sistemleri üretmek amacıyla yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen bilişim şirketleri arasına girmeyi başaran Arvento Mobile, araç takip sistemi pazarında yürüttükleri çalışmaları ve hedeflerini düzenledikleri basın toplantısı ile açıkladı.

Arvento Mobile, kişi takip sistemi olarak tanımlanan “Personel Tracker” ürünü ile özellikle yaşlı, hasta, çocuk takibi ve güvenliği ile ilgili çözümler sunmayı hedefliyor. Devlet İstatistik Enstitüsü 2008 yılı rakamlarına göre, Türkiye nüfusunun yüzde 26,3’nün 0–14 yaş grubunda olduğunu ve 400 bine yakın Alzheimer hastası bulunduğunu, bu nedenle kişi takip sisteminin geniş bir kitle tarafından talep göreceğini öngörülüyor. Kişi takip sisteminin aynı zamanda evcil hayvan takibi için de kullanılabiliyor.

Yaklaşık 2 x 5 x 3 cm gibi oldukça küçük bir boyuta sahip olan cihaz, kolay taşınabilme özelliğine sahip. Kişi Takip Sistemi ile takip edilmesi istenen kişi ya da canlının bulunduğu yer bilgisi, sisteme tanımlanan kişiler tarafından internetin olduğu her yerden kolayca izlenebilecek. Sistem acil durumlarda alarm mesajı iletebilecek. Arvento tarafından Türkiye’de ilk defa üretilecek Kişi Takip Sistemi 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde pazarda yerini almaya hazırlanıyor.  Firma, 2009 yılı sonuna kadar 5 bin kişisel takip cihazını satmayı hedefliyor. Cihazın fiyatı ise yaklaşık 160 Dolar olacak.

::
Takip etmek istediğiniz birileri var mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Kişi Takip Sistemi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ailece komşumuz tarafından tehdit altında .iki çocuğum var onlara birşeyler yaparlar diye çok korkuyorum ayrı okulda nasıl korur onları Madi olarak çok

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yurtdışında cihazı kol saati olarak geliştirmişler hem GSM hem GPS entegre, Almanya’da bunu bir türk başardı diye biliyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bizim şirkette ATC marka kullanıyorlar
  çok etkili bir cihaz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  nasil takip eder.. ve nasil kullanilir ??? ne gerekli calismasi icin??

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu konuda Türkiye’de bir numaralar diye düşünüyordum, biraz araştırdım adamlar dünyada da hatırı sayılır yerdeler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bu cihazı araçtada kulanabilirmiyiz ses kaydı yapıyomu

 7. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl tapik edilir

" Kişi Takip Sistemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kişi Takip Sistemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kişi Takip Sistemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "