Kişisel kargo robotu Gita!


31 Ocak 2017 Salı 13:00
Kişisel kargo robotu Gita!

Vespa markasının da sahibi olan İtalya merkezli Piaggio Group, son olarak robotlara odaklı şirketi Piaggio Fast Forward üzerinden ilk ürününü duyurdu. Huzurlarınızda kişisel kargo robotu Gita!

Bırakın yüklerinizi Gita taşısın!

Siz elleriniz boş bir şekilde gezerken yüklerinizi taşıyarak sizi takip etme yeteneğine sahip olan Gita, akıllı ve çevik bir kargo aracı olarak öne çıkıyor. Güvenlik, frenleme, dengeleme ve araç dinamikleri anlamında özenle tasarlandığı belirtilen robotun, adeta yüksek performanslı bir motorsikletten beklenen nitelikleri taşıdığının altı çiziliyor.

Gita eğer harita varsa buna göre, yoksa sahibini takip ederken yaklaşık 18 kilogram yük taşıyabiliyor ve 35 kilometre hızına çıkabiliyor. İnsan kadar atik olduğu ifade edilen robot, yürüme alanlarında oldukça faydalı olacak sıfır dönme yarıçapına sahip. Gita özellikle pazar alışverişlerinin vazgeçilmezi olabilecek bir ürün diyebiliriz.

17-01/31/piaggio-gita-02.jpg

İlk olarak kurumlar arası bir test programı kapsamında boy gösterecek olan Gita’nın geniş çaplı duyurusunun ise 2 Şubat tarihinde yapılması planlanıyor. En çok merak edilen konu ise ürünün tüketici sürümünün ne kadarlık fiyata sahip olacağı ve ne kadarlık mesafe kat edebileceği.

Tüm merak edilen sorular 2 Şubat tarihindeki detaylı tanıtım sonrasında cevaplanmasını bekliyoruz. Detaylar için ShiftDelete.net’i takipte kalın.

:: Gita gibi bir kişisel kargo robotunuz olsun ister misiniz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Kişisel kargo robotu Gita!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ucuz olsun be! Cok ihtiyacım var

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu turkiyede olmaz çalarlar direk

 3. SDN Okuru dedi ki:

  35 km hız diyor. üstüne binerler bunun.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  arkaya bi baktım ne robot var ne çanta 🙁

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çoğu kişi bu ürüne para vermez

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Herşey Paraya Bakıyor Hacım. Paran varsa çakarsın altına 80Model Bentley Tutarsın Özel Şoför Olur sana Akıllı Otomobil Aradığında Gelir Aradığında Gider İstediğin yere Gider İngiliz Rüzgarları Estirirsin. Bavulunda Akıllı olur Çantanda Akıllı olur Seni Takip Eder, Aşçın olur Mutfağın Akıllı olur her çeşit Garnitür çıkar Yemek de çıkar yeterki Paran olsun.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sanki çok fiyatı çok ucuzda birde fiyat artırın

" Kişisel kargo robotu Gita! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kişisel kargo robotu Gita! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kişisel kargo robotu Gita! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "