Okunma

Kişiye Özel Google Reklamları Geliyor


29 Haziran 2016 Çarşamba 14:30
Kişiye Özel Google Reklamları Geliyor

Alexa istatistiklerine göre dünya genelinde bir gün içerisinde en çok tıklanan site konumundaki Google, kullanıcıların site üzerindeki reklamları kişiselleştirmesi yönünde yeni bir portal meydana getirdiğini duyurdu.

Kullanıcıların Chrome ya da Gmail üzerinden aktive edebilecekleri yeni portal, YouTube ve diğer Google hesabı bulunduran platformlarda kişiselleştirilmiş reklamların size sunulmasını sağlayacak.

Kullanıcılar, kendilerine hitap eden reklam kategorilerini belirleyebilecekken, yaş-cinsiyet seçimleri sonucunda alakadar oldukları reklamları görebilecekler.

Google, reklamları kişiselleştiriyor

Google’ın oluşturduğu yeni portal, kullanıcıların, internet üzerindeki reklamları tamamen kişiselleştirerek, yalnızca alakadar oldukları konuların reklamları ile muhattap olmalarına olanak tanıyacak.

My Activity (Aktivitem)” adındaki kişiselleştirilmiş reklam portalı, kullanıcıların Google hesabı bulundurduğu her platformda kullanılabilecek.

Ayrıca Google, Android tabanlı cihazlara yönelik olarak kullanıcıların ilgili oldukları uygulama listelerini de “My Activity” portalında sunacak.

Google’ın yeni portalı ile kişiselleştirilmiş bir internet deneyimi sunmayı amaçladığını söyleyebiliriz; fakat girişimin aynı zamanda yalnızca kendi dünyaları ile ilgilenerek, başkalarının hayatlarına ve dış dünyaya ilişkin ilgilerinin daha da azalmasına sebep olacağını düşünüyoruz.

Google’ın yeni portalını aktifleştirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Google’ın kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklamlı bir internet deneyimi sunması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kişiye Özel Google Reklamları Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bırakın gelsin

  2. SDN Okuru dedi ki:

    hep bana özel reklamlar istemiştim zaten artık çok mutluyum

" Kişiye Özel Google Reklamları Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kişiye Özel Google Reklamları Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kişiye Özel Google Reklamları Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "