Okunma

Kıyamet Alameti Gibi!


02 Aralık 2010 Perşembe 17:00
Kıyamet Alameti Gibi!

Intel ve AMD’nin (20 yıl önceki ayrılıklarından beri), NVIDIA ve ATI’nin, Microsoft ile Linux geliştiricilerinin birlikte çalışacağını hayal edebilir misiniz? Eh, zaman zaman amaca giden yolda her şey mübah oluyor. Bu noktada karşımıza Yahoo ve Google ikilisi çıkıyor. Daha iki gün önce alışveriş sitesi GroupOn (2.5 Milyar Dolarlık Google Zaferini Unutun) için büyük bir savaş veren ebedi rakipler, Japonya pazarı için ortaklık kurdu.

Japonya Ticaret Komitesi‘nden onay alan anlaşmaya göre ikili, teknoloji merkezi ülkede, ortak hareket edecek ve Yahoo’nun arama motoru, Google’ın teknolojisi ile yenilenecek. Dünya pazarında, Yahoo ile ortaklık yapan Microsoft’un, bu gelişmelere çok öfkelendiği kulaklara çalınıyor. Japon yetkililer ise olası bir tekele karşı arama motoru devlerini uyardı ve kibarca, aba altından sopa gösterdiler.

:: Gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kıyamet Alameti Gibi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kıyamet Alameti Gibi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kıyamet Alameti Gibi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "