Okunma

Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın


08 Ekim 2016 Cumartesi 11:30
Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın

Özellikle Türkiye sınırlarında erkek oyuncuların en büyük problemlerinden birisi kız arkadaşlarının oyun oynamaya olan bakış açısı.

Sağlıklı bir ilişkide bile bu bazen sorun olurken, siz işten sonra rahatlamak için Overwatch oynamayı tercih edebilirsiniz fakat sevgiliniz tam aksine, sizinle beraber yemek pişirmek isteyebilir.

Sevgilinizle nasıl oyun oynarsınız?

Kız arkadaşlarınız muhtemelen sizi saatler boyunca ‘sanal düşmanlara’ ateş ederken izlerken oldukça sıkıcı buluyorlar ve bu ilişkiye zarar verebiliyor. Fakat tam aksine, bazen beraber oyun oynamak da ilişkinize romantiklik katabilir ve bağlarınızı kuvvetlendirebilir.

16-10/07/sevgiliyle-oyun-oynamak.jpg

Zindanları temizlemek, rol yapmak, bulmacaları çözmek ve hatta aksiyon oyunlarında beraber olmak sevgilinizle unutulmaz anılar yaratmanızı sağlayabilir. Bu tipik oyunculara normal gelse de, kimi insanların ön yargıları var ve belli sebepler oyunlara yaklaşımlarını etkiliyor.

Kişi oyun oynayarak büyümemiş olabilir, el çabukluğuna ve yeteneğe sahip olmadığını düşünebilir veya dikkatini toplayamaz. Fakat tüm bunlar sevgilinizle oyun oynamanıza engel değil ve tavsiyelerimize uyarak ilerleme kaydedebilirsiniz. Fakat unutmayın, en büyük anahtar ‘sabır’ ve yeri geldiğinde taviz vermek olacak.

:: Kız arkadaşınızın oyun oynaması önemli mi?

 Konuya yaklaşım önemli

Sevgilinize oyunlar konusunda baskı yapmanız doğru olmaz. Eğer onun eğlenmesinden çok kendinizi düşünürseniz yüksek ihtimalle başarısız olacaksınız ve sevgiliniz de sizin oyun alışkanlığınıza aynı şekilde bakmaya devam edecek. Bunun yerine onun ilgisini çekecek konulara yönelin.

Örneğin kız arkadaşınız fantastik romanlara mı ilgi duyuyor? Pillars of Eternity gibi bir oyuna onu başlatıp, fantastik bir kitaptaymış gibi rol yapmasını sağlayabilirsiniz. Ya da bulmaca merakı mı var? The Witness oynayarak hem sakinleşecektir, hem de harika bulmacalarla karşılaşacaktır.

16-10/07/kiz-arkadasla-oyun.jpg

Dediğimiz gibi kilit nokta kendi eğlencenizden çok (en azından bir süreliğine) onunkini düşünmeniz. Çoğu sefer size iyi oyun oynayamadığını söyleyecek ve bu yüzden de başarabileceklerini seçin. Örneğin, point & click tarzı RPG oyunlarıyla veya eğitim bölümlerinin bol olduğu yapımlara yönelin.

Ona önemli olanın yetenek değil, beraber vakit geçirmeniz olduğunu sık sık hatırlatın.

Oyun oynamayan birini oyunlara alıştırmak

Aslında gerçek hayatta, fiziksel aktivitelerde yapılan pek çok şey oyun mekaniklerine benzer. Tomodachi Life ile sanal bir sosyalleşme içine girebilirsiniz. Veya yemek pişirmekten hoşlananlar için Cooking Mama bir alternatif olabilir.

Bu konuda oyun seçimini bir ‘tuzak’ gibi düşünmelisiniz. Kız arkadaşınız bulmacaları seviyor mu? Keşfetmeye meraklı mı? Sabırlı birisi mi, yoksa mücadeleci mi? Tüm bu karakter özelliklerinin farkındaysanız, seçimi de böyle yapmalısınız.

16-10/07/sevgiliyle-oyun.jpg

Bu alıştırma sürecinde en iyi seçenek çoklu olarak oynanabilen, mümkünse co-op tarzı yapımlar olmalı. Bu şekilde beraber sorumluluk paylaşacak, görevleri birlikte başaracaksınız ve yakınlığınız da artacak. Örneğin Portal 2 gibi bir oyun ilgisiz kişilerin bile ilgisini çekebilir.

Aynı şekilde bağımsız, aynı PC veya konsol üzerinden oynanan co-op oyunlar da kız arkadaşınızla yakınlığınızı artıracaktır. Aynı şekilde devasa arazileri keşfedebileceği, ayrıntılı karakter özelleştirme seçeneklerinin sunulduğu Skyrim gibi oyunlar da onun ilgisini çekebilir.

Oyun oynarken nasıl davranmalı?

Sakın ama sakın küçümseyici olmayın, arka koltukta oturmayın, onlara gülmeyin ve fazla da iltifat etmeyin. Sakin olun ve hafif hafif cesaretlendirin. Asla kız arkadaşınıza kendiniz bir oyun uzmanıymışsınız gibi davranmayın. Unutmayın ki herkes bir yerden başladı.

16-10/07/sevgili-oyun-oynama.jpg

Co-op oyunlarda sorumluluğu beraber paylaşın. Bazen liderin o olmasını sağlayın ve bırakın keşfetsin. Tek kişilik oyunlarda ise etrafında gezinmeyin. Bazen izlenmek rahatsız edici olabilir ve sakın oyun kumandasını sormadan ellerinden almayın.

Kısacası, hepsi bu kadar. Durumu kişiselleştirin, uygun oyunları seçin ve ona saygıyla yaklaşın. Umuyoruz ki artık sevgilinizi biraz daha oyunlara çekebilirsiniz.

 

:: Kız arkadaşınız ve çevrenizdekilerin oyuna bakışları nasıl?
yazarAnıl Kalkan

Teknolojinin her alanına derin derin bir tutku duyan Anıl, bulduğu her bilgi kırıntısını okumayı ve eline geçen her oyunu oynamayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

31 yorum - “Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kız ne ki?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Gecen bir manita düşürdüm, erkek arkadaşı çok oyun oynuyormuş. Mutluluğu arıyordu bende 😛

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Evde kalmış abazalardan hayal güçlerini dinlediniz 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Pes oynarken kendimden geçtiğim için sinir krizine girip deliren bir kız arkadaşım vardı . Kızlar sevmiyor oyunu çünkü onların orda gostereceği bi tarafı yok,üstüne snapde kopek kılığına giren bir nesilden ne bekliyoruz ki

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kız arkadaşını bulduk da oyun oynaması kaldı kız arkadaşı bulsam yedi yirmidört yiğişirim

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen ya

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Gören de başka ülkede yaşıyoruz zannede.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Napalım yani gidelim kızla nfs mi oynayalım

 9. SDN Okuru dedi ki:

  12 yaşlarımdan beri oyun oynardım, yıl 2010 a kadar falan, en son üniversitede bölüm birincisi olup derece yapana kadar. O günlere kadar hiçbirşeye sahip değildim ailemin aldığı araba dışında, hayata bir başladım ticarete atıldım ki işletme okuyordum şu an kendi gücümle birkaç mekan sahibiyim biri tekel bayii diğeri restoran diğeri cafe bar, lüks bir arabaya biniyorum. Geçen gün telefonuma need for speed unlimited yükledim, geçen gün dediğim birkaç hafta önce baktım ki zamanım orda geçiyor uyumuyor oyun oynuyorum, peki kazancım ne hiç birşey. Oyun oynamak güzel de kararında oynayabiliyorsanız, unutmayın herşey sanal ve gerçek hayatta bunlara yer yok, hayatı kaçırmayın 26 yaşındayım kafamda saç kalmadı desem yer, ama çok yaşadım evimin içinde havuz vardı 0 dan. Bunları hava atmak için söylemiyorum ben kendime engel olamıyordum ve engel olamayan eminim birçok kişi vardır, oyunda sahip olmak istediklerinizin gerçekte sahibi olun. Olamasanız bile peşinden gidin en büyük kumar da o zaten kapana kısıldığınız labilent ten çıkmak…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Biz daha güzel oyunlar oynuyoruz

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Profesyonel ve dinazor oyuncular ne olacak. Üstelik yapacak onca işleri varken. Ben bazı seriler vardır onları oynarken her şeyi unutuyorum. Mesela GTA her çıktığında en az üç gün rahatsız edilmek istemiyorum mesela. Bir de senenin son aylarında bir çok önemli oyun çıkar ve yaza veda ederim. O zaman kız arkadaşıma olan ilgim çok azdır. Hiç bir zaman oyun oynasın diye ığraşmadım. Cand clash gibi oyunlarla zaman geçiren birine COD'u sevdiremezsin.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Kız arkadasim olsa da oyun oynasam (bilgisayarı bile olmayan yalnız insan)

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Kadın milletini yazar hiç tanımamış Bir kadına oyunu sevdirsen ne olacak işin özeti şudur kadına ay uydusunu versen mars nerde diye sorar doyumsuz varlıklardır hayatta ilginin kendi üstünden başka şeylere kaymasına çok tepkilidirler, Einstein izafiyet teoremi için şunu demiştir. [Kadınları anlamamış bir adamın boş zamanlarında bulduğu bir formüldür] yani anlıcağınız kadın mı kendi haline bırakın zaten Allah onları erkeğin sabrını denemek için yaratmış ….

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Memlekette bukadar abaza varken, o dediginiz nasil olucak acaba :-)))))))

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Kız arkadaş kolay parası olana yakışıklı olana ortamı olana

 16. SDN Okuru dedi ki:

  önce kız arkadaşı bularak.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Oyun oynamayı bilen sevgili aranıyor

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Gören de başka bi ülkede yaşadığını sanır.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  bil bakalım ne eksikkk ahahahhahha

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Evet duyuyoruz boyle sorunlari ***** arkadasin başına gelmiş ondan okuyayim dedim

 21. SDN Okuru dedi ki:

  suprema üstü kız varsa gelsin

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Benden çok oynardı ne oyunlar aldım ona olan parama oldu keşke xiaomi mi5 alsaydım kendime :))

 23. SDN Okuru dedi ki:

  İşte makale diye ben buna derim. Ellerinize sağlık güzel olmuş.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan kız arkadaşım olsa oyun mu oynarım:))))

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Ne alakası var 🙁

 26. SDN Okuru dedi ki:

  her şey güzel de nasıl kız arkadaş yapacağımızla ilgili bir açıklama bulamadım

 27. SDN Okuru dedi ki:

  bune şimdi ya daha kaliteli haberler yapın

 28. SDN Okuru dedi ki:

  birlikte gta 5 oynuyoruz mutluyuz 🙂

 29. SDN Okuru dedi ki:

  lan teknolojiden anladıkları snapda köpek efektli fotoğraf çekmek olan tiplere oyunu sevdirmek çok zor. Bi de beyin çalışma mevzusu var acayip tersler bize o konuda. Kadın ona göstermediğin ilgiyi oyuna gösterdiğin için oyunu kıskanabilecek bir varlık. Gelecek 10 yılın en çok ayrılma nedeni "eşim oyun oynamaktan benimle ilgilenmiyor" olacak bakın yazıyorum buraya.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Bi sevgilimiz olsun da oyun hikaye asdfas sevgili yokki 🙁

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Bide nasil kiz arkadas yapcagimizi yazsaydin

" Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kız arkadaşınızı oyunlara alıştırın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "