Okunma

Sağ Tuş Menüyü Özelleştirin


05 Aralık 2008 Cuma 11:16
Sağ Tuş Menüyü Özelleştirin

Klasör ve dosyalarınızın üzerine gelip sağ tıkladığınız an açılan menüyü tamamen özelleştirmek ve kendiniz için en uygun maddeleri yerleştirmek istiyorsanız Türkçe dil desteğine sahip FileMenu Tools yazılımını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Programın masaüstüne bıraktığı simgesine tıklayarak Configure menüsüne doğrudan ulaşıyorsunuz.

Burada yanında işareti bulunan maddeler sağ tıkladığınız an açılan menüde yer alanlar olarak listeleniyor. Eğer içlerinde istemediğiniz bir madde varsa yanında işareti kaldırmanız yeterli. Ayrıca önceden var olan eski maddeleri de kendinize göre ayarlayabilir ve o klasörün otomatik olarak kullandığı programların konumlarını, özelliklerini ve isimlerini değiştirebilirsiniz.

Resimin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız.

Yazılım ayrıca sağ tuş menüsünde yer alan Gönder bölümüne ait olarak da birçok işlem gerçekleştirebiliyor. Gönder menüsü altında bulunan programları ve uygulamaları yine kendi istekleriniz doğrultusunda kişiselleştirebiliyorsunuz. Sol panelde yer alan Eylemler bölümünden ise sağ tuş menünüze ait ayırıcı çizgileri ve menüleri koyabilir, çeşitli taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılımı Türkçe olarak kullanabilmek için öncelikle buradan Türkçe dil paketini indirip, içinden çıkacak olan iki adet dosyayı FileMenu Tools‘un yüklendiği konumdaki Lang klasörüne atmalısınız. Bu işlemin ardından programa girip Options menüsü altındaki Language bölümünden Turkish kısmını işaretleyerek yazılımı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

 

:: FileMenu yazılımı ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız. (5.22 MB)

:: Yazılım hakkında düşüncelerinizi ve sorunlarınızı forumda paylaşınız.

 

Bilgi İçin: LopeSoft
Yazan:
Mehmet Erdem Yener
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sağ Tuş Menüyü Özelleştirin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    guzel işlevsellige yönelik bir program TAVSİYE EDERİM

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kullanırken hata veriyor arkadşlar

" Sağ Tuş Menüyü Özelleştirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sağ Tuş Menüyü Özelleştirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sağ Tuş Menüyü Özelleştirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "