Okunma

Klon köpek Çin’de polis oldu


23 Ağustos 2019 Cuma 16:30
Klon köpek Çin’de polis oldu

Dünyanın en ünlü klon koyunu 2003 yılına hayatını kaybetmişti. Yaklaşık 7 yıl yaşayan Dolly’nin ardından bilim dünyası çalışmalarına devam etti. Yakın zamanda Çin’de duyurulan klon kedinin ardından, bir klon haberi daha duyuruldu. Klon kedi Garlic’ten sonra şimdi de klon köpek Kunxun gündemde.

Klon köpek eğitimleri tamamladı, göreve balşadı

Çinli bilim insanları klonlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Garlic isimli klon kedinin ardından şimdi de Kunxun isimli bir klon köpek görevine başladı. Bir süre mesleki eğitim alan köpek, eğitimlerini tamamladı ve resmi olarak göreve başladı. Çin’in klonlanmış ilk polis köpeği, Kunming Polis Köpek Üssü’ndeki değerlendirmeleri geçtikten sonra resmi olarak polis ekibine kaydoldu.

2018 yılının Aralık ayında Pekin’de doğan Kunxun, doğumundan üç ay sonra eğitimlere başladı.

Kunxun, 19 Aralık 2018 tarihinde Pekin merkezli Sinogene Biyoteknoloji Şirketi ve Yunnan Ziraat Üniversitesi’nin Kamu Güvenliği Bakanlığı’nın desteğiyle bir deney üssünde doğdu.

Kunxun, Yunna Eyaleti’nde görev yapan yedi yaşındaki bir dişi polis köpeğinden klonlandı.

Testler, DNA benzerliklerinin yüzde 99,9’un üzerinde olduğunu gösteren iki köpeğin afinitesi (organik benzerlik) üçüncü taraf bir kuruluş tarafından da onaylandı.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Klon köpek Çin’de polis oldu”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bilim boş iştir.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Dini emanetlerimizin olduğu yerlere, arap ülkelerindeki özel emanetlerimize yaklaştırmamak gerekli bunları… Bilmem anlatabildim mi…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çin beni açıkçası korkutuyor. Adamların yapmadığı kalmadı…

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Panda klonlayın ys da nesli tulenmek uzere olan hayvanları

 5. Anonim dedi ki:

  o bu değilde acaba insan klonlanırmı beyler

  1. Anonim dedi ki:

   Aramızda geziyorlardır belkide kim bilir !!!

 6. Anonim dedi ki:

  Vayyy! Çinlilere bak sen. Köpeği yememişler, eğitmişler.

" Klon köpek Çin’de polis oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Klon köpek Çin’de polis oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Klon köpek Çin’de polis oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "