Okunma

Knoppix 5.3.1 Çıktı


29 Mart 2008 Cumartesi 22:00
Knoppix 5.3.1 Çıktı
Knoppix işletim sistemi, kurulum gerektirmeden çalışan bir Linux dağıtımı ve yıllardır geliştiriliyor. Knoppix, KDE masaüstü yöneticisini kullanan bir Linux dağıtımı ve yer yer diğer canlı dağıtımlara da ilham veriyor. Knoppix 5.3.1 DVD sürümünü yayınlayarak birçok yenilikle beraber geliyor. Bu yeniliklere baktığımızda, KDE 3.5.9 ile birlikte Compiz Fusion üç boyutlu masaüstü arabirimini paketin içinde görebiliyoruz.

İsterseniz Sanallaştırın

Bunların yanında paketin içinde VirtualBOX sanallaştırma yazılımını ve görme engelliler için tamamen sesle işleyen ADRIANE masaüstü yönetim sistemini bulabiliyoruz. Knoppix 5.3.1 içinde OpenOffice 2.3.1 mevcut. Bunun anlamı, bu dağıtım bir hafta veya daha evvelinde derlenmiş.

:: Knoppix Canlı DVD’yi indirmek için tıklayın. (~4 GB, DVD görüntüsü, FTP sunucularında DVD klasörü altında bulabilirsiniz)

:: SDN forumlarında Knoppix deneyimlerinizi paylaşın.

Bilgi için: Knoppix
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Knoppix 5.3.1 Çıktı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    HANİ …?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kde 4 niye koymamışlar….

Geri bildirim