Okunma

KOBİ’ler Hangi Telefonu Tercih Ediyor?


22 Ekim 2010 Cuma 07:45
KOBİ’ler Hangi Telefonu Tercih Ediyor?

Son birkaç yıl içerisinde, iş piyasasında netbook ve notebooklar kadar yaygın olan bir bilişim ürünü daha ortaya çıktı: Akıllı telefonlar. Bu telefonlarla temel ofis araçlarını kullanmak, internete kısa yoldan bağlanmak ve sosyal medya servisleri sayesinde müşterilerle kolayca iletişim kurmak mümkün.

 

Amerika başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde yapılan anketler, akıllı telefonların iş dünyasındaki popülaritesini ortaya koyuyor: KOBİ sahiplerinin yüzde 49’unda akıllı telefon bulunuyor. Toplumun genelinde akıllı telefon tercih oranı ise yüzde 17.

İş dünyasındaki cihazlar arasında yüzde 35 ile RIM (Research In Motion) BlackBerry ilk sırada. iPhone yakın takipte ve yüzde 33’lük paya sahip. Hızla yükselen Android telefonlar yüzde 25’lik pazar payı elde ediyor. İşletme sahiplerinin yalnızca yüzde 7’siyse Windows Mobile tercih ediyor.

1- RIM BlackBerry


2- Apple iPhone


3- Google Android Telefonlar (Motorola Droid)


4- Windows Mobile (Sony Ericsson Xperia X2)


:: Sıralama hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" KOBİ’ler Hangi Telefonu Tercih Ediyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere KOBİ’ler Hangi Telefonu Tercih Ediyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda KOBİ’ler Hangi Telefonu Tercih Ediyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "