Okunma

Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları!


30 Nisan 2019 Salı 21:00

ABD seçimlerine Rus etkisi

Facebook’un önemli bir skandalı da ABD seçimlerinde ortaya çıktı. 2016 seçimlerinde Facebook üzerinden Rusya kaynaklı yaklaşık 3.500 reklam verildi. Seçim öncesi yayınlanan bu videolar Rusya’nın Facebook üzerinden ABD kamuoyuna müdahalesi şeklinde yorumlandı. Reklamlarda büyük görüş ayrılıkları yaratan ırkçı söylemlere yer veriliyordu. Ayrıca göçmenlik ve silah kontrolü gibi konulara odaklanılıyordu.

Skandalın ardından açıklama yapan Facebook, reklamları ABD Kongresi ile paylaştığı söyledi. Ayrıca, şirket ulus devletlerden gelen siber güvenlik saldırılarına odaklandığının da altını çizdi. Kamuoyunu etkilemeye yönelik çalışmalarda da yavaş kaldığını itiraf etti.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "