Okunma

Kod Yazmadan Oyun Geliştirin!


15 Aralık 2015 Salı 15:01
Kod Yazmadan Oyun Geliştirin!

Teknolojinin hızla geliştiği ve değiştiği yeni dünya düzeninde popüler mobil uygulamalar geliştirmek, en çok indirilen oyunları tasarlamak ve bu işten para kazanmak artık bir hayal değil. Microsoft Türkiye de bu bilinçle hareket ederek teknoloji üretimini ve okuryazarlığını artıran çalışmalarına yenilerini ekliyor. Bu kapsamda, ücretsiz teknoloji eğitimlerini hayata geçirmeye devam eden Microsoft Türkiye, dünyanın en popüler oyun geliştirme araçlarından Unity ve Kodu eğitimlerini, yazılım geliştiricilerle buluşturuyor.

Microsoft Türkiye’nin online eğitim platformu Açık Akademi üzerinden verilecek eğitimler sayesinde yazılımcılar, kendi mobil uygulamalarını ve oyunlarını geliştirmeyi adım adım öğrenerek hem yaratıcılıklarını geliştirecek hem de yaptıkları işlerle dünyaya açılma fırsatı bulacaklar.  

2009 yılında ücretsiz olarak piyasaya sürülen Kodu Game Lab, uygulama ve oyun geliştirmeyi öğrenmenin en kolay yolu olarak Microsoft tarafından geliştirildi. 2014 yılında  Türkçeleştirilen ve Türkçe olarak indirilebilen Kodu‘yu çocukların ve gençlerin öğrenebilmesi için eğitimler hazırlayan Microsoft Türkiye, bu eğitimleri online eğitim platformu Açık Akademi üzerinden oyun meraklılarının kullanımına ücretsiz olarak sunuyor.

Kod yazmadan oyun geliştirin!

Kodu, programlamaya yeni başlayan çocuklar ve gençler için geliştirilmiş bir oyun platformu olarak tasarlandı. Basit bir kullanıcı arayüzü ile görsel bir programlama dili kullanılan Kodu’da, hiç kod yazmadan bilgisayar oyunları rahatlıkla geliştirilebiliyor. Çocukların çok kısa zamanda hem çok eğlenceli oyunlar geliştirebileceği hem de modern programlamanın ve uygulama geliştirmenin temellerini sıkılmadan öğrenebilecekleri ücretsiz bir eğitim aracı olan Kodu sayesinde geliştirilen oyunlar, diğer kullanıcılar ile de kolayca paylaşılabiliyor.

Uzmanlaşmak isteyenler için Unity!

Microsoft Türkiye’nin Açık Akademi üzerinden verdiği ücretsiz eğitimler sadece yeni başlayanlar için değil işinde uzmanlaşmak isteyenler için de ücretsiz fırsatlar sunuyor. Programlamayı bilen ve oyun geliştirmek konusunda uzmanlaşmak isteyenler için tasarlanan profesyonel araçlardan Unity ile tüm dünyada en çok indirilen ve gelir sağlayan oyunları geliştirmek ve hızla büyüyen mobil uygulamalar pazarında yer edinmek mümkün olacak.

Türkiye’de de pek çok stüdyo ve oyun geliştirici tarafından kullanılan Unity için  Microsoft Türkiye tarafından hazırlanan 17 saati aşkın eğitim, yine ücretsiz ve Türkçe olarak Açık Akademi sayfasında hazırlandı ve geliştiricilerin kullanımına açıldı.

:: Kodu ve Unity ile oyun geliştirmeyi düşünüyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Kod Yazmadan Oyun Geliştirin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  fuck the system

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence böyle çalışmalar yazılımcılığa zarar veriyor. Kod olmadan oyun mu olur.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kodu öğrenime katkıda bulunur ancak unity türk oyun sektörünü kirletmekten başka iş yapmıyor türklerin yapması gereken en kısa zamanda bir oyun motoru üretmektir

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kod yazmadan çok bir yere gelemezsin ama en azından başlangıç için iyi bir seçenek….

 5. SDN Okuru dedi ki:

  çok başarılı bir çalışma olmuş, eğitici programlara göz attım, o kadar basit ve net şekilde anlatılıyorki 5 yaşında çocuk bile kodu ile oyun yapabilir. Microsoft'un bu yanını gerçekten çok seviyorum, ülkemizde her ne kadar fanboyluk almış başını gitmiş olsa da, apple'ı iphone olarak bilen gençliğe buradan selam olsun. Demek ki neymiş? çinde 3 kuruşa insanları günde 16 saat çalıştırıp, makyajlı ürünler çıkarmakla olmuyormuş. Kim ne derse desin bu dünyada microsoftun eline su bile dökemezler. Sosyal projeleri kurulan yardım ve eğitim vakıfları, firmalara örnek olmalı.

" Kod Yazmadan Oyun Geliştirin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kod Yazmadan Oyun Geliştirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kod Yazmadan Oyun Geliştirin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "