Okunma

Kodak Davalara mı Kaldı?


18 Kasım 2008 Salı 13:00
Kodak Davalara mı Kaldı?

Bir zamanlar fotoğraf denince akla ilk gelen markalardan Kodak‘ın adını birçokları unuttu bile. Ancak görünen o ki firma dijital çağa ayak uyduramayınca çamura yatmaya karar verdi. Samsung ve LG‘yi, sahibi olduğu patentleri ihlal ettikleri gerekçesiyle dava etmeye hazırlanan Kodak, bu firmalara ait kameralı telefonların ithalatına balta vurabilir. Samsung ve LG’nin dijital kameralarda görüntü yakalama, sıkıştırma ve veri depolama patentlerini ihlal ettiğini belirten Kodak’ın, benzer patentleri Motorola, Nokia ve Sony Ericsson‘a da lisanslamış olması akla yeni davaların yolda olduğu ihtimalini getiriyor.

:: Kodak’ın bu yaptığı doğru mu?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kodak Davalara mı Kaldı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu tip davalar toplamda tüketiciye fatura ediliyor.

" Kodak Davalara mı Kaldı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kodak Davalara mı Kaldı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kodak Davalara mı Kaldı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "