Okunma

Kodak’tan İflas İddialarına Yanıt Geldi


03 Ekim 2011 Pazartesi 11:35
Kodak’tan İflas İddialarına Yanıt Geldi

Son dönemlerde zorlanan kamera ve yazıcı üreticisi Kodak’ın, Jones Day adındaki ve iflas eden firmaların iflas davalarına bakmasıyla ünlü olan bir avukatlık bürosu ile anlaşması sonucu ortaya çıkan “iflas edecekler”  dedikodularına firmadan yanıt geldi.

Yaptıkları anlaşma ve ardıdan 103 milyon dolar borç alacaklarını açıklamaları sonucu hisseleri bir anda taban yapan Kodak firması, iflasını ilan etmeyi düşünmediğini açıkladı. Ellerinde bulundurdukları patentlerin değerinin yaklaşık 2 milyar dolar ederi olduğunu ve satışını sürdüreceklerini belirten firma yetkilileri, iflasın bir opsiyon olduğunu ama şu anda ikinci planda tuttuklarını söleyerek, açıklamalarını noktaladı.

Her ne kadar iflası reddediyor olsalar da, 1997 yılında 31 milyar dolarlık değeri olan firmanın, şu anda 210 milyon dolara kadar gerilediğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Bakalım, efsane firmanın akıbeti ne olacak?

:: Kodak firması batar mı dersiniz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Kodak’tan İflas İddialarına Yanıt Geldi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bir devin çöküşü vay be…

 2. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  Kodak firması, digital fotoğraf makinalarına karşı kendini yenileyemediği için bugünkü duruma düşmüş olabilir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  vayyy be kodak iflasın eşiğindeymiş ha iananasım gelmiyor:(

 4. engerex dedi ki:

  İleriyi görememekten bir devin çöküşü.
  Kodak japon firması sanıyordum Amerika imiş.

" Kodak’tan İflas İddialarına Yanıt Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kodak’tan İflas İddialarına Yanıt Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kodak’tan İflas İddialarına Yanıt Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "