Okunma

Koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller!


20 Mayıs 2018 Pazar 10:00
Koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller!

Klasik otomobil sigorta şirket Hagerty tarafından her yıl Hagerty Hot List adıyla bir rapor yayınlanıyor. Listeye göre, ana akım otomobil üreticileri tarafından imal edilen 10 seri üretim otomobilin ise zamanla değer kazanacağına inanılıyor. Hatta bunların koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller olacağı ifade ediliyor.

Koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller hangileri olacak?

Liste Ferrari ve Lamborghini üretimi süper otomobilleri tanıtma amacı gütmüyor. Bunun yerine klasik otomobil tutkunları için akla gelmeyecek daha uygun fiyatlı otomobillere vurgu yapılıyor. Bu listeye girmeye hak kazanmak için aracın üreticisi tarafından tavsiye edilen satış fiyatının 100 bin doların altında olması ve listenin yayınlandığı model yılında mevcut olması gerekiyor.

Listedeki otomobillerin Hagerty CEO’su McKeel Hagerty tarafından bile şaşkınlıkla karşılandığını not olarak düşelim. Hagerty, otomobil endüstrisinin SUV ve crossover  için artan tüketici talebini karşılamaya çalışırken, bunları kullanmanın küçük araçlardan daha az eğlenceli olma eğiliminde olduğunu söylüyor.

Otomobil endüstrisi yatırımlarının büyük bölümünü geniş tüketici kitlesine hitap eden araçlara yapsa da en iyi yaşlanacak otomobillerin, uzman tüketicilerin ihtiyaçlarına en iyi uyanlar olacağına dikkat çekiliyor.

İşte, 2018 Hagerty Hot List sıralamasındaki koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller ve listede yer alma sebepleri.

Audi RS 3

Audi üretimi turboşarj motorlu Audi RS 3 sedanın listedeki en iyi modellerden birisi olduğu belirtiliyor. Otomobil 4 saniyeden kısa sürede saatte 0’dan 100 kilometreye çıkabiliyor. 7 vitesli çift kavramalı şanzımanın hızlı geçişlerle öne çıktığı belirtiliyor. Dört tekerlekten çekiş ve canlı şanse de dikkat çekiyor.

Koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobilleryazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Koleksiyoncuların gözdesi haline gelecek otomobiller! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "