Okunma

Kolpacı Kardeşler Hapiste


07 Mart 2008 Cuma 22:00
Kolpacı Kardeşler Hapiste
Adobe, Autodesk veya Microsoft gibi üreticilerin en çok çektiği konu herhalde yüksek ücretli yazılımlarının bolca yasadışı olarak çoğaltılması ve dağıtılması olsa gerek. İki kardeş, Thomas ve Maurice Robberson, bu imkânı bolca değerlendirip birkaç milyon lira miktarında para kazandıktan sonra yakalandılar ve mahkemeye çıkarıldılar. Federal mahkeme de kardeşlere acımadı. Maurice Robberson, üç yıl hapis ve 855,917 dolar para cezasına çarptırılırken, Thomas Robberson iki buçuk yıl hapis ve 151,488 dolar para cezasına çarptırıldı.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kolpacı Kardeşler Hapiste”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    1milyon dolar kazanimde 3yıl yatar bende çıkarım……

  2. SDN Okuru dedi ki:

    üretici kendini koruyamıyorsa satıcının ne suçu var kopya korumalı ürün çıkar

  3. SDN Okuru dedi ki:

    üstteki para tuzağı olan tıkla melodini indir olayı sdn ye hiç yakışmadı

" Kolpacı Kardeşler Hapiste konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kolpacı Kardeşler Hapiste ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kolpacı Kardeşler Hapiste ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "