Konami’den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir


15 Ağustos 2019 Perşembe 22:30
Konami’den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir

Korkunun, gerilimin ve gizemli bulmacaların bir arada olduğu Silent Hill serisi, ağırlıklı olarak Konami tarafından geliştiriliyor. Geliştirici firmanın Kanada’da yaptığı bir marka patenti başvurusu, Silent Hill için gerçekleştirilmişti. Peki, Konami’nin amacı ne? 

Silent Hill serisi tekrar canlandırılacak mı?

25 Temmuz 2019 tarihinde oluşturulan ilgili başvuru işlemi, dört gün sonra resmileştirilmişti. Başvuruyu yapan Konami Digital Entertainment, büyük ihtimal ileyeni bir Silent Hill projesi üzerinde çalışıyor.

Silent Hill

Kanada’nın hükümet cephesi tarafından yayımlanan belgede fikri mülkiyet konusunda herhangi bir güncelleme veya yenileme kelimesi geçmiyor. Oyun basınının günlerdir incelediği bu belge, üzerinden üç hafta geçmesine rağmen net bir şekilde açıklanmadı.

Silent Hill serisi

Son yıllarda oyun üretimini oldukça yavaşlatan Konami, arcade ve pachinko makinelerine iyice odaklandı. Bunun dışında, hatırlanacağı üzere, en son duyurulan Silent Hill projesi, Hideo Kojima ve Norman Reedus tarafından geliştiriliyordu.

Şanssız bir süreç yaşayan şirket, bunu iptal etmek zorunda kalmıştı. Bu sebepten ötürü Hideo Kojima ile Konami’nin arası bozulmuştu. Bu süreçten sonra Sony ekibiyle anlaşan ünlü video oyunu tasarımcısı, 8 Kasım 2019 tarihinde piyasaya sürülecek olan Death Stranding için çalışıyor.

Silent Hill oyunları

Yeni bir Silent Hill oyunu ihtimalîni güçlendiren bir faktör de Konami’nin kendisini affettirmek istemesi olabilir çünkü Silent Hill’ın kitlesi oldukça sadık bir kitle. Buradan hareketle, bir iptal kararı yüzünden kendi takipçilerini üzen şirketin bir an önce bunu telafi etmesi gerekiyor.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Konami’den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Konami’den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Konami’den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  2. 2 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  3. 3 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  4. 4 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  6. 6 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  7. 7 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  8. 8 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  9. 9 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!