Okunma

Konsolla Tanışma Yaşı Oldukça Düşük


01 Kasım 2011 Salı 08:20
Konsolla Tanışma Yaşı Oldukça Düşük

Amerika‘da yapılan bir araştırmada oyun konsollarıyla tanışma yaşının oldukça düşük olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre 8 yaş ve altındaki çocukların yüzde 51‘i en az bir kere oyun konsollarıyla oyun oynuyor.

Oyun konsollarını açmak gerek. Bunun içinde günümüzün konsolları PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP gibi cihazlar bulunuyor. Konsol sektörünün gelişmesi ve PC oyunculuğunu tehdit eder hale gelmesi de en büyük etkenlerden biri.

Aslında oyun denilince kelime anlamıyla zaten çocuklar için değil mi diye düşünülebilir. Fakat gelişen oyun sektörü artık oyun oynamanın yaş aralığını iyice geliştirmiş durumda. Son yaşı söylemek mümkün değil ama video oyunlarına başlangıç yaşlarının 8 ve altı olduğunu söyleyebiliriz.

:: Siz konsollarla ilk ne zaman tanıştınız?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Konsolla Tanışma Yaşı Oldukça Düşük”

  1. dajumrar dedi ki:

    Resim mükemmel olmuş.

" Konsolla Tanışma Yaşı Oldukça Düşük konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Konsolla Tanışma Yaşı Oldukça Düşük ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Konsolla Tanışma Yaşı Oldukça Düşük ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "