Okunma

Tayvan’da konteynerlerden Starbucks yapıldı


09 Ekim 2018 Salı 10:49
Tayvan’da konteynerlerden Starbucks yapıldı

Tayvan’da bulunan Hualien Bay Mall‘da, 29 adet konteyner ile ilginç görünümlü bir Starbucks mağazası açıldı. Görenlerin daha ilk bakışta dikkatini çeken mağazada, konteynerler belirli bir düzende kullanılarak artistik bir etki yaratılmış. Bu aslında şirket için yeni bir şey değil çünkü meşhur kahve firması daha önce de bu tarzda 40 tane şube açılışı gerçekleştirdi.

Konteyner Starbucks’ta ünlü mimar Kengo Kuma’nın imzası var

Konteyner Starbucks, Japon mimar Kengo Kuma tarafından tasarlanan mimarisiyle Tayvan’da bir ilk olma özelliği taşıyor. Yeni şube toplamda 320 metrekarelik bir alana sahip. Mağazanın içi ise Hualien’in kültürel tarihini yansıtacak şekilde dekore edilmiş. Gün ışığından istifade eden yapısı sayesinde mağazanın içi oldukça ferah bir atmosfere sahip. Bu şube, mimar Kuma’nın Tayvan’da ki ilk kahve mağazası çalışması olarak biliniyor.

starbucks

Ünlü mimar, firmanın, daha önce de Japonya’da bulunan Fukuoka mağazasını ve Tokya’da bulunan Reserve Roastery mağazasının dışını tasarlamış. Kuma’nın tasarımlarında benimsediği felsefesi ise; şirketin ruhunu tamamen sanat ruhuyla birleştirmekmiş.

starbucks

Tayvan’da açılan bu ilginç görünümlü mağaza ”Starbucks Greener Stores”un bir devamı niteliğinde düşünülmüş. Sizce de böyle değişik bir mağaza da zaman geçirip kahvenizi yudumlamak zevkli olmaz mıydı?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tayvan’da konteynerlerden Starbucks yapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tayvan’da konteynerlerden Starbucks yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tayvan’da konteynerlerden Starbucks yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "