Airbnb kullananlar için kötü haber!


20 Ağustos 2020 Perşembe 21:00
Airbnb kullananlar için kötü haber!

California merkezli olan ve ülkemizde de faaliyet gösteren konut kiralama firması Airbnb, kullananları üzebilecek bir karara imza attı. Firma, Koronavirüs pandemisinin ardından toplanma yasaklarına uyma çabasının bir parçası olarak dünya genelinde ev partilerine engel koydu.

Konut kiralama firması Airbnb ev partilerini yasakladı

Firma, buna göre kiraya verdiği yerlerde doluluk oranlarını maksimum olarak 16 kişiyle sınırlandıracak.  Konut kiralama firması ayrıca misafirlerin ya da ev sahiplerinin koyulan kurallara uymaması halinde işlem başlatabilecek. Firma yaptığı açıklamada ” Bizim aracılığımızla düzenlenen partilere ve olaylara küresel bir yasak koymak, halk sağlığının yararınadır.” ifadelerini kullandı. Bunun yanında firma, sistemlerindeki konutların yüzde 73’ünde partilerin yasaklandığını ancak hala bazı ev sahiplerinin doğum günü gibi ya da baby shower gibi etkinlikler kiralamaya izin verdiğini belirtti. Buna rağmen firma, bazı misafirlerin hala kiralanan yerleri bar gibi kullandığını da belirtti.

Konut kiralama firması Airbnb büyük bir yasak getiriyor!

” Bu tarz davranışların oldukça sorumsuzca olduğunu düşünüyoruz” diyen firma, benzer faaliyetlere kendileri onaylamadıkça izin verenlerin de sistemlerinden çıkarılacağını aktardı. Firma kendi getirdiği kurallara ne kadar bağlı olduğunu belirtmek için ‘partilere izin verilir’ ya da ‘etkinlik dostu’ gibi arama filtrelerini sitesinden kaldırmış, belli başlı ülkelerde de 25 yaşın altındakilerin ev kiralamasına yasak getirmişti.

Diğer firmalar gibi salgından etkilenen Airbnb, Temmuz ayında ilk defa müşterilerinin eskisi gibi 1 milyonun üzerinde rezervasyon yaptığını belirtmişti. Firma en büyük jestini ise bizim ülkemizde olmasa da, Amerika gibi ülkelerde sağlık çalışanlarına ücretsiz konaklama imkanı sağlayarak yapmıştı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Airbnb kullananlar için kötü haber!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Zaten şu zamanda olması gereken bu. Bu zamana kadar olmaması saçma

" Airbnb kullananlar için kötü haber! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Airbnb kullananlar için kötü haber! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Airbnb kullananlar için kötü haber! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?