Okunma

Korsan Ordusunun Hedefi MMO Oyunlar


08 Ağustos 2011 Pazartesi 06:30
Korsan Ordusunun Hedefi MMO Oyunlar

New York Times‘ın dünki haberi, oyun dünyasına bomba gibi düştü. Habere göre, Seoul polisi, başta Dungeon Fighter Online ve Lineage olmak üzere birçok MMO tarzı yapımın, kökü Kuzey Çin’e dayanan bir takım korsan saldırıların hedefi olduğunu ortaya çıkardı.

Hackerlar, geliştirdikleri tam-otomatik bir yazılım sayesinde, oyunlarda normal üstü paralar kazanıp, daha sonra oyundaki bu paraları gerçek paralar karşılığında oyunculara satıyorlar. Ayrıca, yazılımın fahiş fiyatlar üzerinden bazı oyunculara da satıldığı tespit edildi.

Hasılat Nükleer Silaha Gidiyor

Çetenin elebaşlarının bu yolla iki yıl içerisinde 6 milyon dolar kazandığı, bu paranın %55’ini yazılımın güncelleştirilmesi, geliştirilmesi gibi konularda çıkış noktası olan Kuzey Koreli hackerlara verildiği anlaşıldı. Haberi bir başka boyuta taşıyan olay ise çok farklı. Bu korsan hacker grubunu kuran ve destekleyen kişi bizzat Kuzey Kore başkanı, Kim Jong-il.


Gelen hasılatın büyük bir kısmının Kuzey Koreli ajanlara ve kurumlara aktarıldığının tespit edildiğinin söylendiği habere göre, Kim Jong-il milyarlarca doları bulan bu sektörden kazandığı paralar ile nükleer silah araştırmaları yapıp ordu harcamalarını destekliyor. Yani, Office 39 olarak isimlendirilen bu hacker topluluğunun bir nevi korsan kamu görevi yaptığı iddia ediliyor.

:: MMO tarzı oyunlar oynuyor musunuz?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Korsan Ordusunun Hedefi MMO Oyunlar”

  1. Hedgehog! dedi ki:

    World of Warcraft oynuyorum ve oyun içinde sürekli olarak gold satışları ile ilgili yazılar geçiyor

  2. emre24 dedi ki:

    Çoğu online oyunda bu var yani oyun için para satılması v.b. Demek ki bunu yapan sadece çinliler değilmiş. Ne kadar büyük bir para döndüğünün ispatıdır bu.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Daha yeni mi haber oluyor bu. MMORPG dünyasında 10 yıldır uygulanan bir sistem bu.

" Korsan Ordusunun Hedefi MMO Oyunlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsan Ordusunun Hedefi MMO Oyunlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsan Ordusunun Hedefi MMO Oyunlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "