Okunma

Korsan Google’a Dava


30 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Korsan Google’a Dava
Google‘ın en çok başını ağrıtan konulardan birisi de özellikleri ve kendi isminin farklı biçimlerde kullanılması olsa gerek. En son vaka ise Hollanda’da açılan bir sitenin Google ismiyle bazı yapımcı şirketlerin pornografik arşivlerini dizinlemesi. Porngoogle.nl isimli site, şu an Türkiye’den erişilemiyorsa da, Google’ın açtığı davadan kaçamadı. Her ne kadar sitenin sahibi ismin aslında farklı yerlerden geldiğini söylese de, açık açık okunabilen Google ismi, bahaneleri geçersiz kılacaktır diye düşünüyoruz.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Korsan Google’a Dava konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsan Google’a Dava ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsan Google’a Dava ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "