Okunma

Korsana ve Taklitlere Müthiş İlgi


12 Ocak 2011 Çarşamba 10:30
Korsana ve Taklitlere Müthiş İlgi

Marka haklarını koruma üzerine yoğunlaşmış bir araştırma şirketi olan MarkMonitor, korsan olarak adlandırılan içerikleri paylaştığını belirttiği 43 adet site üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

ABD Ticaret Odası tarafından desteklenen araştırmada, belirlenen 43 sitenin yıllık toplam 53 milyar kez ziyaret edildiği sonucu ortaya çıktı. Bu da korsan içerikli bir sitenin günde ortalama 3,3 milyon kez ziyaret edildiği anlamına geliyor. (BitTorrent‘ten İnanılmaz Rekor)

Telif hakları savunucuları daha önce yapılan araştırmaların gerçek durumu yansıtmadığı konusunda şikayetlerini dile getiriyorlardı.

Ancak yapılan bu son araştırmanın korsan içeriğin ne kadar yaygın bir şekilde kullanıldığını tam olarak ortaya koyduğu iddia ediliyor.

Pirate Bay gibi korsan içerik sunan siteler yılda milyarlarca ziyaret topluyor

Sahte ve Taklit Ürünler

MarkMonitor‘un yaptığı araştırmada sadece korsan içerik sağlayan siteler değil, taklit ve sahte ürün satan siteler de gözden geçirilmiş.

Belirlenen 48 sitenin toplam yıllık 87 milyon kez ziyaret edildiği kaydedildi. Bu 48 site arasından 26 tanesinin sahte ilaçlar da sattığı ve bunların yıllık 56 milyon kez ziyaret edildiği de belirtildi.

:: Korsan içerik sunan sitelerin ziyaret sayısı sizi şaşırttı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Korsana ve Taklitlere Müthiş İlgi”

  1. ramaknisnan dedi ki:

    Normal sonuç. Hatta az bile sayılır. Orjinal ürünler , fiyatlarını alınabilir seviyelere çekmeden korsanın önüne geçilebilmesi bence çok zor…

" Korsana ve Taklitlere Müthiş İlgi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsana ve Taklitlere Müthiş İlgi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsana ve Taklitlere Müthiş İlgi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "