Okunma

Korsan Şarkıya Rekor Ceza!


05 Kasım 2010 Cuma 09:00
Korsan Şarkıya Rekor Ceza!

RIAA (Amerikan Kayıt Enstitüsü Birliği), 2007 yılında Jammie Thomas Rasset’e 24 adet şarkıyı Kazaa ve Limeware gibi uygulamalar yardımıyla, korsan olarak indirdiği gerekçesiyle dava açmış ve genç kadını, 2009 yılında 1.92 milyon dolar (şarkı başına 80.000 dolar) ödemeye mahkum ettirmişti.

 

                                 Jammie Thomas Rasset

Avukatlar, genç kadının böyle bir cezayı ödemesine olanak olmadığı gerekçesiyle davayı temyize götürdüler. Ne var ki, Jammie Thomas Rasset yine sert kayaya çarptı ve mahkeme sonucunda, şarkı başına 62.500, toplamda ise 1.5 milyon dolar ödemesine karar verildi. RIAA yetkilileri, kararı sevinçle karşılayıp mahkemeye teşekkür ettiler. Rasset’in avukatları ise, internet özgürlüğünün kısıtlandığını iddia ederek yeni bir dava açmaya hazırlanıyor.

:: Karar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Korsan Şarkıya Rekor Ceza!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bence coni yine bi kurnazlık peşinde ceza kesilen kadın kesin cia den falandır danışıklı dövüş yani…milletin gözünü korkutup bir şeyler yapmaya çalışıyorlar….değilse amerikanın yarısına kes 1.5 milyon ekonomiyi canladır…

" Korsan Şarkıya Rekor Ceza! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsan Şarkıya Rekor Ceza! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsan Şarkıya Rekor Ceza! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "