Okunma

Korsanlar IMF’ye İçeriden Sızmışlar


12 Haziran 2011 Pazar 14:10
Korsanlar IMF’ye İçeriden Sızmışlar

Skandal olarak tanımlanabilecek bu olay, New York Times gazetesine konuşan üst düzey bir IMF yetkilisinin itirafı ile ortaya çıktı.

2011 başında sisteme IMF üyesi bir devlet olarak görünen bir casus yazılım yüklenmesiyle IMF’nin veritabanına erişim sağlayan korsanların aylarca fark edilmeden sistemde kalmaları gerçekten şaşırtıcı.

Korsanların amacının ne olduğu ve ne gibi bilgiler çaldıkları konusunda bir bilgi verilmezken olayın bir başka boyutunun daha olduğu ortaya çıktı. Hatırlayacağınız gibi bir süre önce IMF başkanı Dominique Strauss-Kahn bir otel çalışanına tecavüze yeltenmekle suçlanmış ve hem IMF içindeki pozisyonunu kaybetmiş hem de ülkesi Fransa’daki itibarı zedelenerek siyasi kariyeri büyük bir darbe almıştı.

Verilen bilgilere göre korsanların sistemdeki varlıklarının anlaşılmasıyla eski başkan Dominique Strauss-Kahn’ın başına bu olayların gelmesi aynı döneme denk geliyor.

:: IMF’e yapılan saldırının amacı sizce ne olabilir?

 

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Korsanlar IMF’ye İçeriden Sızmışlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsanlar IMF’ye İçeriden Sızmışlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsanlar IMF’ye İçeriden Sızmışlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "