Okunma

Oscarlı Kral Gerçekten Kekeme mi?


28 Şubat 2011 Pazartesi 09:30
Oscarlı Kral Gerçekten Kekeme mi?

Amerikan sinema akademisi yine görkemli bir geceyle yılın en iyilerine ödüllerini verdi. Geceye damgasını vuran film ise gerçek bir hikayeyi anlatan The King’s Speech (Zoraki Kral) adlı yapımdı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Hitler‘e karşı mücadele veren kralın bilinmeyen bir kusurunu anlatan film, En iyi özgün senaryo, en iyi yönetmen, iyi film ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini topladı.

Dünyanın en büyük hatiplerinden biri olan Hitler’e karşı duran Kral 6.George’un aslında bir kekeme olduğunu vurgulayan yapım bir soylunun halkına olan ilgisini de anlatıyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=WF8q45vwf-0&w=450&h=368]

Zamanının En Büyük Hatibine Karşı Kekeme Bir Kral

Filmle ilgili en ağır eleştiri ise Kral 6.George’un aslında Colin Firth’in canlandırdığı karakter kadar kekeme olmadığı konusundaydı.

Oscar’a damgasını vuran Zoraki Kral sayesinde kekeme kralın konuşmaları YouTube’da izlenme rekoru kırmaya başladı. Peki, filme yapılan eleştirinin ne kadar doğru olduğunu merak ediyor musunuz? İşte Zoraki Kral’a konu olan Kral 6.George’un halkına hitap ettiği konuşmalar.

İlk konuşmada özellikle ortalara doğru kralın uzun süre duraksadığı ve kekemeliğinin ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Filmin Final Konuşması

Bu videoda ise filmin büyük finaline konu olan Kral 6.George’un ilk radyo hitabını dinleyebilirsiniz. Filmi izleyenler için oldukça önemli olan bu konuşma azimin neler yapabileceğini gösteriyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=opkMyKGx7TQ&w=450&h=368]

:: Zoraki Kral filmini izlediniz mi? Sizce kralın kekemeliği filmde abartılmış mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Oscarlı Kral Gerçekten Kekeme mi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  *****

 2. SDN Okuru dedi ki:

  KEKEME PADİŞAHIMIZ ABDÜLMECİD İN FİLMİNİNDE YAPILMASI DİLEĞİYLE.

 3. rohirrim dedi ki:

  Ben izledim.. gayet güzel bir filmdi… Gerçek kralın konusmasını da izleyince filmin abartıılı gösterdiğini düşünmüyorum…

 4. justlive4life dedi ki:

  Kekemeliği abartılı olsada bu durum Kralı küçük düşürecek bir şey değil bence. Anlatılmak isteneni doğru anlayanlar Kralın azmine dikkat edeceklerdir.

" Oscarlı Kral Gerçekten Kekeme mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oscarlı Kral Gerçekten Kekeme mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oscarlı Kral Gerçekten Kekeme mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "