Okunma

Kredi Kartlarının Akıbeti Ne Olacak?


26 Şubat 2014 Çarşamba 15:20
Kredi Kartlarının Akıbeti Ne Olacak?

Mobil Dünya Kongresi‘ne katılan pek çok firma sundukları çeşitli çözümleri sergilerken gündelik hayatta kullandığımız kredi kartı ve diğer benzeri kartların dijital ortamlara taşındığı çözümler dikkat çekiyordu.

Biz de fuar alanında, dünyanın en büyük ödeme sistemleri firmalarından birisi olan, VISA Türkiye Ülke Müdürü Merve Tezel‘e kredi kartlarının geleceğini sorduk.

Hazır elimiz değmişken son on iki ayda Visa’nın Avrupa’da mobil ödemeler alanında gerçekleştirdiği çalışmaların lsitesini de sizler ile paylaşalım.

 • İspanya’da Caixabank, Vodafone, Orange ve Telefonica işbirliği ile Avrupa’nın en büyük ticari mobil temassız ödemeler hizmeti lanse edildi.
 • Vodafone, mobil cüzdanı mWallet içindeki ilk hizmeti olarak İspanya ve Almanya’da SmartPass mobil ödemeler uygulamasını başarılı şekilde hayata geçirdi. Uygulama, İngiltere ve Hollanda’da da 2014 baharında devreye alınacak
 • Fransa’da Orange Cash avec Visa mobil temassız ödemeleri ülkedeki Orange müşterilerine sunuldu
 • Türkiye’de Garanti Bankası ve Turkcell işbirliği ile Visa kredi kartı sahibi milyonlarca Garanti müşterisi Turkcell Cüzdan’a kartlarını tanımlayarak temassız alışveriş yapabilme olanağına kavuştu 
 • Telecom Italia ile yılın ilerleyen aylarında İtalyan pazarı genelinde heyecan verici yeni mobil ödeme hizmetlerinin hayata geçirilmesini sağlayacak yeni bir işbirliği gerçekleştirildi
 • Avrupa’da on sekiz pazarda Chip ve PIN mPOS (mobil POS) hizmetlerine katılan işyerlerinin sayısı %100 artarak 30.000’in üzerine çıktı

:: Siz kredi kartlarının geleceğini nasıl görüyorsunuz?

 
yazarAhmet Usta

Oyun dergilerinde köşe yazarak medya dünyasına adım attı. Sonrasında yıllar çabuk gelip geçti. Şimdi ShiftDelete.Net bünyesinde yeni dönemi kurgulayan çekirdek ekipte. Soon, Very Soon (arka planda Hans Zimmer çalıyor öyle hayal edin.)
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kredi Kartlarının Akıbeti Ne Olacak?”

 1. orcnd dedi ki:

  google wallet’ı standart hale getirin yeter

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kadın gülmemek için kendini zor tutuyor 😀

" Kredi Kartlarının Akıbeti Ne Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kredi Kartlarının Akıbeti Ne Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kredi Kartlarının Akıbeti Ne Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "