Kripto para madenciliği için en iyi SSD modelleri!


25 Şubat 2018 Pazar 08:00
Kripto para madenciliği için en iyi SSD modelleri!

Kripto para madenciliği için kullanılan donanımlar büyük önem taşıyor. Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar için grafik kartı (GPU), işlemci (CPU) ve anakart bileşenlerinin yanı sıra hızlı ve güvenilir bir katı hal diski (SSD) modeline de önem vermeniz gerekiyor. Peki, kripto para madenciliği için en iyi SSD nasıl seçilir?

SSD modelinin çok büyük depolama kapasitesine sahip olmasına da gerek yok. Bu sayede maliyeti düşürmeniz mümkün. Windows kurulumları için 120 GB ve Linux kurulumları için 60 GB kapasite oldukça yeterli. Bu kapasiteler hem işletim sistemi hem de madencilik yazılımları için işinizi görecektir. Madencilikte SSD’lerin çalışması için çok fazla güce de ihtiyacı bulunmuyor. Bu da hem elektrik faturaları hem de aşırı ısınmaya karşı avantaj sağlıyor.

Kripto para madenciliği için en iyi SSD hangisi?

İşte, kripto para madenciliği için kullanabileceğiniz en iyi SSD seçenekleri:

WD Blue SSD

Kripto para madenciliği için en iyi SSD

250 GB, 500 GB ve 1 TB kapasite seçenekleri olan ürün, arayüz olarak SATA kullanıyor. Hem maliyeti azaltmak hem de performanstan çok fazla ödün vermemek için tercih edebileceğiniz WD Blue SATA SSD bu anlamda listenin başında yer alıyor. SATA 3 arayüzünün bant genişliğini gerçekten başarılı şekilde kullanan SSD, okuma ve yazma hızları konusundan başarılı bir tablo çiziyor. 2018 yılında madencilik için en güvenilir ve uygun maliyetli model olarak WD Blue SSD aklınızda olsun.

 

Samsung 850 EVO SSD

Kripto para madenciliği için en iyi SSD

120 GB, 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB ve 4 TB kapasite seçenekleri olan Samsung EVO 850, yeni nesilleri çıkmasına rağmen hala oldukça başarılı. Üretim kalitesi ve hız anlamında daha pahalı sürücülerle rekabet edebilecek düzeydeki ürün, fiyat anlamında da avantajlı. Başta da belirttiğimiz gibi 120 GB kapasiteli modeli sizlere hayli hayli yetecektir.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kripto para madenciliği için en iyi SSD modelleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kripto para madenciliği için en iyi SSD modelleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kripto para madenciliği için en iyi SSD modelleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "