Okunma

Kripto para piyasası çok sert düşüşte!


25 Kasım 2018 Pazar 11:00
Kripto para piyasası çok sert düşüşte!

Geçtiğimiz ay hızla düşüşe geçmeye başlayan kripto para piyasası için durum gittikçe daha da kötü bir hale bürünüyor. Piyasa o kadar çok küçüldü ki artık piyasanın hacmi, ünlü bir fast food zincirinin toplam hacminden daha az bir yere sahip.

Kripto para piyasalarında durum çok kötü

GPU, CPU, HDD gibi parçaların gücü ile kazanılabilen sanal paralardan ibaret olan kripto paralar, popülerliğini ve değerliliğini hızla kaybetmekte.

En popüler ve en değerli para birimi olan Bitcoin‘in birimi, bu sene içerisinde 19.000 dolar seviyelerini görmüşken, şu an için Bitcoin birim fiyatı 3600 dolar seviyelerine düşmüş durumda.

kripto paraEn popüler örnek olan Bitcoin’i, durumun vahametini açıklamak açısından özellikle örneklendirdik. Sadece Bitcoin değil, piyasada bulunan tüm para birimlerinin değerleri de hızla düşmeye devam etmekte. Öyle ki bugün itibari ile, tüm kripto para piyasasının toplam hacmi, ünlü fast food zinciri McDonalds’dan bile daha düşük bir hacme sahip.

McDonald’s, 140 milyar dolar değere sahipken, tüm piyasanın toplam değeri ise şu an 139 milyar dolar. Rakamlar çok büyük olsa da, bahsettiğimiz şey McDonalds’ın ne kadar küçük veya büyük olduğu değil. Burada önemli olan kısım, bir para piyasasının tamamının, bir şirketten daha küçük bir boyuta düşmüş olması. Bu da kripto para piyasasının saygınlığının insanların gözünde düşmesi demek.

Piyasanın geçen seneki değeri ise 819 milyar dolarlık bir rakama tekabül ediyordu. Bu da sadece bir sene içerisinde, piyasanın %80’den fazla düşüş göstermiş olması anlamına geliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Kripto para piyasası çok sert düşüşte!”

 1. Anonim dedi ki:

  gerçek bir alım fırsatı.. anlayabilene..

 2. Anonim dedi ki:

  Teknolojiye bilime kodlamaya önem verseydik bitkoini biz yapardık. Bizim ağalar çıkar bitkoine balon der. adamlar sanal para borasası oluşturup 200 milyar dolarlık piyasa oluşturdular. Parayı vuran vurdu. Biz anca ya dalga geçeriz ya karalarız ya aşağılarız ya sahtekarlık deriz.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnsanlar düştü diyerek alım yapacaktır bir süre ufak bir yükselişe geçecek 5bin dolar seviyesinde daha sonra 3 3 bin seviyesine gerileyecek herkes bozdurunca emin olun 17 18 bin seviyesine fırlayacaktır

 4. Anonim dedi ki:

  zarar etmek için hemen yatıralım parayı

 5. SeKo dedi ki:

  bitcoinu hortumluyolar 🤣

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Balon patladı.

" Kripto para piyasası çok sert düşüşte! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kripto para piyasası çok sert düşüşte! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kripto para piyasası çok sert düşüşte! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "