Okunma

Korkutan Adobe Flash Açığı!


18 Haziran 2016 Cumartesi 13:00
Korkutan Adobe Flash Açığı!

Adobe Flash, artık eski popülerliğini yitirdi. HTML5‘in yükselişiyle birlikte büyük kan kaybeden Adobe Flash, güvenlik açıklarıyla cebelleşiyor.

Geçtiğimiz günlerde keşfedilen kritik sıfır gün açığı nedeniyle Flash kullanıcıları büyük risk altında.

Mart, Nisan ve Mayıs ayından sonra Haziran ayında bu açıkla birlikte 4 aydaki 4. kritik güvenlik açığı ortaya çıkan Flash için yolun sonu artık daha yakın.

16-06/18/adobe-flash.jpg

Bulunan açık nedeniyle kötü niyetli hackerlar bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilir hatta ve hatta bilgisayarınıza donanımsal zarar verebilir.

Açık çok yeni olduğu için henüz tüm işletim sistemlerinde test edilmedi, yani açıktan etkilenmeyen bir işletim sistemi kullanıyor olabilirsiniz.

Ayrıca sıfır gün açığı kategorisinde bulunan açık henüz yaygınlaşmadığı için bu açıktan etkilenme şansınız oldukça düşük fakat Adobe elini çabuk tutmayıp açığı kapatacak güncelleştirmeyi geciktirirse, tehlike çanları sizin için de çalmaya başlayacaktır.

::Adobe Flash kullanıyor musunuz?

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Korkutan Adobe Flash Açığı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hala kaldımı ya onu kullanan

  2. SDN Okuru dedi ki:

    flash eklentisinin otomatik çalıştırma seçeneğini devre dışı bırakın güvenmediğiniz sitelerde aktif etmeyin. Web sayfaları flash özelliğinden vazgeçmediği sürece tarayıcıların bu eklentiden kurtulması zor. HTML5'in yaygınlaşması gerek.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bana bu virüs ***** izlerken arka plan 3-4 tane kimligi belirsiz uygulama kurulmus

" Korkutan Adobe Flash Açığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korkutan Adobe Flash Açığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korkutan Adobe Flash Açığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "