Okunma

Promosyoncular E-postaya Sarıldı


23 Şubat 2009 Pazartesi 12:43
Promosyoncular E-postaya Sarıldı

Kriz dendiği zaman akla ilk olarak insanların alışverişlerini kısıtlaması, daha az para harcamaları ve olabildiğince tasarrufa yönelmeleri geliyor. Böyle olunca da mağazalar satış yapabilmek için daha fazla çaba sarfetmek zorunda kalıyor. Bu çabaların bir başlığı da e-posta yoluyla promosyonlardan haberdar etmek.


Her şey daha fazla ürün satabilmek için…

ABD’deki şirketler de işte tam bunu yaptı geçtiğimiz yılın son döneminde. 2008 Ocak ayında ortalama 8.8 e-posta gönderen mağazalar, Nisan ayında bunu 9’a yükseltirken Ekim ayında kişi başı 10.2 e-posta gönderdiler. Yılbaşına yaklaşan haftaların ülkede normalde bir alışveriş festivaline yol açtığını da hesaba katınca Kasım’da ortalama 11.3 olan kişi başı tanıtım postası, Aralık ayında tavan yaparak 14.6’ya yükseldi.

Abartma Dediğin Böyle Olur

Araştırmayı gerçekleştiren Smith-Harmon uzmanları gönderim yapanlara tatil dönemlerindeki stratejilerini de sormuş. Bu sonuçlara göre mağazaların yüzde 47’si, tatil dönemlerinde normal zamanlara göre yüzde 50 daha fazla mesaj gönderiyor. İşi abartanlar da yok değil. Yüzde 11’lik kesim yüzde 100 ila 200 arasında bir artışa gittiğini belirtirken yüzde 4’ü yüzde 200’ün de üstünde bir artış yaptıklarını belirtiyor.

:: Bir ayda reklam içeren kaç mesaj alıyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Promosyoncular E-postaya Sarıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Promosyoncular E-postaya Sarıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Promosyoncular E-postaya Sarıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "