Okunma

Kriz, Şirketleri Düşünmeye Teşvik Etti


29 Eylül 2009 Salı 13:53
Kriz, Şirketleri Düşünmeye Teşvik Etti

Yazılım sektöründe 2009 yılında yaşananlar, ekonomik krizin etkileri ve 2010 yılı beklentilerinin konuşulduğu toplantıda, IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer ekonomik krizin iş yaşamına etkilerine değinerek, “Kriz’in, 2009’da şirketleri yeniden düşünmeye teşvik ettiğini, Bilgi teknolojilerinin işe etkisinin ve yasalarla uyumluluğunun önemini ortaya çıkarttığını, şirketlerin daha rekabetçi olabilmek için hizmet kalitesini artırmak zorunda kaldıklarını, ürün ve hizmetlerin tekrar gözden geçirdiklerini, ayrıca riske ve finansal durumlara odaklı yatırım yapmaları gerektiğini” söyledi.

Toplantıda, dünyanın her geçen gün daha akıllı hale geldiğine dikkat çeken IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer, “Artık iş yapış şekilleri, süreçler, sistemler, ürünler, hizmetler, kısacası her şey akıllı geleceğe hazırlanıyor. IBM olarak biz de ‘Akıllı Dünya‘ vizyonumuz çerçevesinde, alt birimlerimizde birçok çalışma yürütüyoruz. IBM Türk’ün yazılım portföyü, kriz yönetimiyle ilgili ürettiği akıllı çözümlerle, şirketlerin maliyetlerini azaltmasına, kaynaklarını daha etkin kullanmasına ve yeni pazarlar bulmasına yardımcı oldu. Dünya lideri yazılımlarımızla, sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer yazılım sektöründe yaşananlar, ekonomik krizin etkileri ve beklentilerinden bahsetti.

 

Yazılım sektörünün 2009 yılını değerlendiren IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer şöyle devam etti: “Ekonomik kriz, kurumların, iş yapma biçimlerini değiştirme konusunda arayışlara yönelmesine sebep oldu. Bunun yazılım sektörüne geri dönüşü, ilgi ve talep patlaması şeklinde yaşandı. IBM Türk olarak, 2009 yılında, şu ana kadar hem gelir hem de kadro açısından büyüdük. Yazılım portföyümüzü zenginleştirmeye devam ettik ve pazarın gelişimine katkıda bulunduk. 2. yarıda büyüme hedefimiz devam ediyor.

Pazara bakacak olursak, entegrasyon çözümleri konusunda gelişmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra en hızlı gelişim alanlarından biri, veri etrafında olacak. 2010’da daha hızlı büyümek için güçlü nedenler var. Krizin etkilerinin azalmasıyla pazarın da büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz.


Çabuk olun başkasından önce bunu foruma bildirin

:: IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer’e katılıyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kriz, Şirketleri Düşünmeye Teşvik Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kriz, Şirketleri Düşünmeye Teşvik Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kriz, Şirketleri Düşünmeye Teşvik Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "