Okunma

Beyin hücrelerimizi yakan Kuantum Dolanıklık nedir?


11 Temmuz 2019 Perşembe 19:45

Bu kanıtlanmış bir şey mi?

Evet, Kuantum Dolanıklık İlkesi bir kuram veya teori değil ilkedir. Kuantum bilgisayarlarının çalışma prensibinin temelini oluşturur ve tartışmaya açık bir konu değildir. Bütün fizikçiler tarafından var olduğu ve doğru olduğu kabul edildi.

Peki bu nasıl oluyor?

Bu durum hakkında ortaya atılmış iki popüler teori bulunuyor.

Bunlardan ilki, bizim gözlemleyemediğimiz bir enerji bağının bulunduğunu savunuyor. Bu enerji bağı o kadar hızlı ki, ışık hızı yanında önemsiz kalıyor. Ancak günümüz fizik kurallarını incelediğimizde, bu iddianın şu an için mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Görelilik Kanunu’na göre evrendeki en üst hız limiti ışık hızıdır. Bu iddianın sahipleri, eğer bu iddia doğru ise bilgiyi, veriyi ve hatta canlıları ışınlamanın mümkün olduğunu savunuyor.

Bir diğer görüş ise, bu hareketin bir illüzyondan ibaret olduğunu savunuyor. Bunun sebebi yukarıda da dediğimiz gibi, evrende bulunan her şeyin birbirleri ile zaten bir dolanıklık halinde bulunduğunu savunan teorilerin varlığıdır. Sicim Teorisi gibi teoriler, evrendeki her şeyin birbirleri ile iletişim kurduğunu belirtir. Henüz doğruluğu kanıtlanmamış olsa da, ikinci grup bunun nedenini buna bağlamakta. Peki Kuantum Dolanıklık ile ışınlanma ileride mümkün olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Beyin hücrelerimizi yakan Kuantum Dolanıklık nedir?”

 1. Anonim dedi ki:

  böyle gençlerin okuduğu sitelerde bu tarz paylaşımların devamını bekliyoruz. umarız ilgi alanlarımız daha çeşitli olur bu sayede..

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Beyin error kardeş senin geçmiş olsun

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kuantum Dolanıklık bir ilke diyorsunuz sonra “bu nasıl oluyor “sorusunu 2 teoriyle açıklıyorsunuz .ben mi anlamadım…..

  1. Berk Demirci dedi ki:

   Bir yanlışlık yok. 🙂 Başlıkta da belirtildiği gibi ‘beyin hücrelerimizi yakan’. Bunun olduğu biliniyor, ancak bunun nasıl olduğu bilinmiyor.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bundan 10 yıl sonra quantum bilgisayarları göreceğ***** qbit,superposition hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim. Veri madenciliği ve kripto paranın nasıl değişime uğrayacagını hep birlikte göreceğ***** için bugün doğru zaman yarın değil

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Her sey birbiriyle sürekli iletisim halinde ise ben kiminle surekli iletisim halindeyim

 6. Anonim dedi ki:

  kuantum da her konu ayrı ayrı beyin yakan birşey zaten

 7. Anonim dedi ki:

  çin dolanıklığı kullanarak deney yaptı ve parçacık bazında ışınlanmayı gerçekleştirdi

 8. Yorumcu dedi ki:

  Espri kasmaktan başka birşeye yaramayan şahıslar heryerde varsınız!

 9. Anonim dedi ki:

  Turkcenin uydruma kelimeleri yokmu esas beyin yakan kisim o! Dolaniklismis!

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Burada zaman kavramı yada ölçümü hangi temel teori yada kanuna dayanıyor sorusu sorulabilir. Nesnelerin veya evrenin zaman boyut ilişkisi etkileşim halinde olabilir mi? ikinci soru.. Yada hiçbirşeyin varolma durumu olmadan bir kurgunun ürünü olma ihtimaline ne dersiniz. Son bir fikir, varolmak ve varlığının ispatını istesek hangi delil ile bunu ispat edebiliriz.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Dolanıklık iyidir dolanalım hiç ayrılmayalım , hatta sarmaş dolaş olalım.

 12. Ali dedi ki:

  İnsanlar daha çoğu şeyi keşfedemedi ama Allah karşı geliyor

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzaklık ve hız insanın uydurduğu kavramlardır. Evrendeki ilişkiler aslında kendi içinde son derece yakın ve mantıklı olarak devam ediyor. İnsan yetersiz beyni ile konuyu anlamaya çalışıyor. Kısaca dünyadaki tek akıllı benim yani

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Dolanmak iyiymiş yane?

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Arkadaşlar bu kuantum fiziği ile alakalı bir konu. Bize çok anlamlı gelmiyor lakin fizikte çok önemli konular ve gelecekte çok büyük gelişmelere yol açacaktır.

 16. Anonim dedi ki:

  kral

 17. Anonim dedi ki:

  Eee sonuç. Nedir yani, ne yapmamız lazım?

" Beyin hücrelerimizi yakan Kuantum Dolanıklık nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beyin hücrelerimizi yakan Kuantum Dolanıklık nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beyin hücrelerimizi yakan Kuantum Dolanıklık nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "