Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık!


24 Kasım 2020 Salı 14:33
Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık!

Kablolu ve kablosuz binlerce kulaklık modeli bulunuyor. Pek çoğu farklı silikon uçlarla gelse de kulak yapısı küçük olan kişilere uymayabiliyor. İşte bu mantıktan yola çıkan tasarımcılar Vie Petite kulaklığı tasarladı. AirPods Pro‘ya kıyasla yüzde 28 daha küçük olduğu söylenen bu kulaklıklar, kulak yapısı küçük olduğu için kulak içi kulaklık kullanamayanlara alternatif sunuyor.

Küçük kulaklar için; Vie Petite kulaklığı çok daha küçük yapıda tasarlanmış

Pek çok kablosuz kulaklık, kullanıcıların kulağına göre büyük kalabiliyor. Özellikle kadınlar ve çocuklar gibi küçük kulakları olanlar için standart boy kulaklıklar düşmekle kalmıyor, aynı zamanda kulağın içine oturmadığı için ses deneyimi açısından da kötü bir tecrübe sunabiliyor.

Yeni kulaklık bu noktada fark yaratmak için çok daha küçük yapıda tasarlanmış ve yine çok çeşitli boylarda silikon uç seçenekleri sunuyor. Kickstarter üzerinden kitle fonlamasına açılan bu kulaklığın teknik özelliklerine bakıldığında ise karşımıza şunlar çıkıyor:

Vie Petite kulakligi-00

Kulaklıklar Stereo yapıda ve bağlantı tarafında Bluetooth 5.0 kullanıyor. Kulaklık 4 saat aktif kullanım sağlıyorken şarj kutusuyla birlikte ek olarak 8 saat ek kullanım sağlayan kulaklık şarj haznesinde LED batarya göstergesine sahip. IPX4 sertifikasına sahip olan kulaklık, şık ve minik bir yapıda.

Vie Petite kulakligi-00

Kulaklık yukarıda gördüğünüz gibi çeşitli boylarda silikon uçlara sahip. Akıllı telefonlarla da kolaylıkla bağlantı kurabiliyor. Kulaklığa 2 kez dokunmak; oynatma/durdurma/çağrı cevapla ya da bitir komutlarının verilmesini sağlıyor.

Eğer kulaklığa 3 kez dokunursanız, atla/geri sar komutunu verebilirsiniz, 2 saniye uzun basarsanız; çağrıyı açabilir ya da reddedebilirsiniz. 4 saniye uzun basarsanız da kulaklığı kapatabiliyorsunuz. Kulaklık şu anda 69 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Vie Petite kulakligi-00yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)