Okunma

Kulaklık jakına bağlanan iPad kalemi!


17 Şubat 2018 Cumartesi 23:59
Kulaklık jakına bağlanan iPad kalemi!

iOS cihazlar için geliştirilmiş geriye dönük uyumluluğu ile dikkat çeken, Apple Pencil alternatifi işlevsel iPad kalemi SonarPen ile tanışın. Bakalım bu kalem nasıl çalışıyor?

Kulaklık jakına bağlanan iPad kalemi SonarPen!

Çoğumuzun da bildiği üzere Apple, iPad Pro ve Apple Pencil ile birlikte mobil sektördeki çizim anlayışını yeniden tanımladı. Ancak gerek iPad Pro, gerekse Apple Pencil pek de ekonomik cihazlar sayılmazlar. Bu bağlamda kullanıcılar ellerindeki imkanları değerlendirmek adına daha uygun çözümlere yönelmekte.

iPad kalemi

İşte SonarPen‘de tam da böyle bir ihtiyaç üzerine ortaya çıkmış. Eski cihazlara destek sunmayan Apple Pencil’ın aksine SonarPen, 2011 yılından sonra çıkmış tüm iOS cihazlarında sorunsuz çalışmakta. Bağlantı için 3,5 mm kulaklık jakını kullanan kalem, basınca duyarlı bir yapıya sahip.

iPad kalemi

Ayrıca 90 dolarlık fiyat etiketine sahip olan Apple Pencil’ın aksine SonarPen, sadece 30 dolara satılmakta. iPhone’larda da kullanılabilen kalem şuan için bir kickstarter projesi. Seri üretime geçmek için halen yeterli bütçeye ulaşılabilmiş değil. Eğer siz de projeye destek olmak veya kalemi daha yakından incelemek istiyorsanız, aşağıdaki linkten kickstarter sayfasına ulaşabilirsiniz.

:: SonarPen kickstarter sayfası!

:: Siz bu kalem hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kulaklık jakına bağlanan iPad kalemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kulaklık jakına bağlanan iPad kalemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kulaklık jakına bağlanan iPad kalemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "