Kulaklıklar hem ucuz hem de kablosuz olsun istiyoruz!


03 Ağustos 2018 Cuma 10:33
Kulaklıklar hem ucuz hem de kablosuz olsun istiyoruz!

Qualcomm Technologies, Nesnelerin İnterneti Sektörü Analist Atölyesi’nde 2018 State of Play raporunu yayınladı. Çin, Birleşik Krallık ve ABD’den 6.000 tüketiciye yapılan anketi temel alan raporla Qualcomm, satın almaya etki eden etmenleri analiz etmeyi ve tüketicilerin ses teknolojisi hakkında ne düşündüğünü ve kullanıcıların teknolojiyle nasıl bir etkileşim içinde olduğunu daha iyi anlamayı hedefliyordu.

State of Play raporu kulaklıklar ve ses teknolojileri hakkında yeni bulguları ortaya çıkardı

Herkes tüm ses ekosisteminde bulunan ürünlerden, artırılmış bir ses kalitesi bekliyor. Bu beklenti, net bir şekilde büyümeye devam ediyor. Tüketiciler, ses kalitesinde beklenen bu artışı hem düşük fiyatlı ürünlerde hem de telefonla birlikte sunulan kulaklıklarda istiyor. Birçok üretici; gerçek kablosuz deneyimi, sanki bir insanmış gibi sesli cevap, ultra düşük güç tüketimi ve entegre edilmiş aktif gürültü kesme gibi özelliklerin yanında kulak içi spor koçluğu gibi çeşitli yeni kullanım durumlarını da kapsayan ürünler üretmek için bir yarış içinde. Murray, sözlerine “Müşterilerimize bu özellikleri başarıyla sunabilecek ürün ve platformları üretiyor olmaktan mutluluk duyuyoruz” diyerek devam ediyor.

State of Play raporundan elde edilen sonuçlar ise şu şekilde oldu:

Katılımcıların yüzde 78‘i, kablosuz kulaklık veya hoparlörlerinde yüksek çözünürlüklü (24-bit) ses ve daha önce yalnızca en son teknolojiye sahip kulaklıklarda bulunan ve çok beğenilen bir özellik olan Aktif Gürültü Kesme özelliğini istediklerini söylüyor.

Katılımcıların yüzde 47‘si, kablosuz kulaklığın yanında verildiği bir akıllı telefonu alma ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirtiyor. Bağlantı türleri arasında ise Bluetooth kablosuz teknolojisi en çok tercih edilen olarak dikkat çekiyor.

Anketi cevaplayanların yüzde 78‘inin fitness takibi ve sesli asistan kapasiteleri gibi ek özellikleri destekleyen gerçek kablosuz kulaklıkları satın alma ihtimali daha yüksek.

Ankete katılan tüketicilerin neredeyse yarısı, hücresel bağlanırlığı desteklemesi için ihtiyaç duyulan batarya ömrüne sahip olan ses destekli hoparlörü dışarıya çıkarabilme ve hareket halindeyken kullanabilme imkanına sahip olmak istiyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Cok beklersin

Kerim
Kerim
2 yıl önce

Kablosuz kulakliklara karsiyim. Aslinda ben kulakliklarin hepsine karsiyim, ama ille de olsun deniliyorsa kablolu olsun. Kablolu kulakliklarrin yaydigi elektrosmoke kablosuz kulakliklara gore cok cok az.

" Kulaklıklar hem ucuz hem de kablosuz olsun istiyoruz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kulaklıklar hem ucuz hem de kablosuz olsun istiyoruz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kulaklıklar hem ucuz hem de kablosuz olsun istiyoruz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!