Kulaküstü bluetooth kulaklık önerileri: 10 tavsiye…


24 Şubat 2021 Çarşamba 17:28
ABONE OL
Kulaküstü bluetooth kulaklık önerileri: 10 tavsiye…

Kulaklıklar artık hayatımızın bir parçası. Ancak hangi marka ya da kulaküstü kablosuz (bluetooth) kulaklık için satın alma kararı verirken, birçok marka ve model arasından tercih yapmak güç. Sizler için öne çıkan kulaküstü bluetooth kulaklık önerilerini araştırdık. Listemize geçmeden önce, kulaküstü bluetooth kulaklık tercih ederken hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine kısaca bakalım.

Kulaküstü kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler

Satın alacağınız kablosuz yani bluetooth kulaklık için tasarımı önemli faktördür. Kulaklığınızın tasarımı konforunuza etki edecek olan  en önemli etkendir. Bunla birlikte kulaklıkların ağırlıkları, tercihinize göre kulağın tamamını kapatması ya da kapatmaması, özellikle uzun süreli kullanımlar için çok önemlidir. Yani hem rahatsızlık vermemesi hem de taşıma kolaylığı sağlaması kulaküstü kulaklık tavsiyeleri için önemli bir etkendir.

Kulakiçi bluetooth kulaklık tavsiyeleri: Fiyat-performansa göre 10 öneri

Kulakta ses kalitesi

Kulaküstü bluetooth kulaklık ürünleri özellikle bluetooth standardı gelişince ses konusunda eskiye göre çok daha başarılı hale geldi. Fakat ürünler yeni piyasaya çıkmış da olsa eski tip Bluetooth sürümleri kullanılabiliyor. Bu duruma dikkat edilmeli ve Bluetooth 5.1 standardına sahip modelleri tercih etmenizde fayda var.

Külaksütü kulaklık

Kulaküstü bluetooth kulaklık tercihi yapmadan önce ses kalitesini dikkate alın.

Bluetooth sertifikası ses kalitesi açısından  önem taşıyan etkenlerden biri. Ve tabi ki işlemcinin ses kabiliyeti ve buna eşlik eden sürücülerin yetenekleri de çok önemli.  Bas kanallarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gerekenler arasında. Ses düzeyi her zaman kalite anlamına gelmez. Dengeli bir iç ekolayzıra sahip işlemci bulunduran kulaklıklara öncelik vermenizi öneririz.

Kulaklıkta pil ömrü önemlidir

Kulaküstü bluetooth kulaklık alırken en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri şarj süresidir. Pili çabuk biten bir kablosuz kulaklık satın almak pek anlamlı olmayacaktır. Özellikle uzun seyahatler yapanlar, ulaşımda fazla vakit geçirenler ve uzun telefon görüşmeleri yapanlar için pil ömrü en önemli unsurlardan biridir. Fakat kulaklıkların yanı sıra, şarj kutusunun da ne kadar bir ekstra kullanım sağlayabildiğine bakmak gerekir. Kulaküstü bluetooth kulaklık ve kutunun şarjı bittiğinde, ne kadar sürede şarj olduğu da dikkate alınmalıdır. Kablosuz şarj desteği sunması da şarj konusunda avantaj sağlayacak olan özelliklerden biridir.

Gürültü engelleme var mı dikkat edin!

Gürültü engelleme özelliğine sahip kablosuz kulaküstü bir kulaklığı tercih etmeniz, hangi ortamda olursanız olun ses performansının maksimize edilmesini sağlayacaktır. Bu sayede telefon görüşmelerinizde, müzik dinlerken, video izlerken, mekan fark etmeksizin çevre sesleri analiz edilerek gürültüyü önlüyor. Bu da ses performansınıza önemli ölçüde olumlu etki edecektir. Gürültü engelleme de artık Bluetooth kulaküstü kulaklık tavsiyeleri konusunda belirleyici bir özellik olarak öne çıkmaktadır.

kulaküstü kulaklık

Kulaküstü bluetooth kulaklıklarda aranması gereken en önemli özelliklerden biri de gürültü engelleyici özelliğidir.

Kulaküstü kablosuz kulaklık önerileri

HP Pavilion 600 özellikleri

Hem kablolu hem de kablosuz bir kullanım sunan HP Pavilion 600, 12 saatlik pil ömrüne sahip. Diğer markalara göre daha uygun fiyat avantajı sunuyor. Ancak 12 saatlik pil ömrünün bitmesinin ardından kulaklığın kullanıma kabloyla da devam edebilirsiniz.

HP Pavilion 600.

Cihaz üzerindeki kumandalarla ses düzeyi, müzik ve telefon konuşmalarını kolayca kontrol etme imkanı sunuyor. Uzun yolculuklarınızda, konforlu kullanım sunmak için katlanabilir kafa bandı ve kulak kafaları konfor sunduğunu söyleyebiliriz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

C4U Bluetooth 5.0 kulaküstü bluetooth kulaklık

C4U Bluetooth 5.0 kulaküstü kulaklık

Günlük kullanımız için çok uygun ve oldukça şık bir tasarıma sahip C4U kulaküstü kablosuz kulaklık, bluetooh 5.0 teknolojisine sahip. Kulaklığı toplamda 8 saate kadar kullanabilirsiniz. Şarj süresi ise toplam 2 saat sürüyor.. Kahverengi ve Siyah modelleri bulunan C4U kulaklık kaliteli bir ses deneyimi sunuyor. 90 derece dönebilen kulaküstü bluetooth kulaklık, ayarlanabilir yükseklik ve üstün ses yalıtımı sayesinde tam bir fiyat performans ürünü.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

JBL T500 BT kulaküstü bluetooth kulaklık.

JBL T500 BT özellikleri kulaküstü kulaklık

Kulaküstü bluetooth kulaklık önerilerinde JBL markası da öne çıkıyor. En çok tercih edilen kulaklıkları arasında yer alan JBL T500 BT, 113 gram gibi bir ağırlığa sahip oluşu ile dikkatleri üzerine çekiyor. JBL T500 BT tasarım olarak oldukça ergonomik. En üst kısımdaki kafaya değen alanın süngerli yapısı konfor sağlıyor. Beyaz, pubra pembesi, lacivert ve siyah olmak üzere 4 farklı renk seçeneği var. Ancak ürün katlanabilir özelliği ile oldukça az yer kaplıyor ve hızlı şarj özelliği içeriyor. Bu sayede 5 dakika şarj ederek bir saat müzik dinleyebilirsiniz. Ses yüksekliği ve bas yüksekliği açısından çok başarılı olan JBL T500 BT’nin fiyatı da renklerine göre farklılık gösteriyor. Bu başarılı kulaklığın renk seçeneklerinin güncel fiyatları ortalama 390 ve 470 civarlarında.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

ANKER SOUNDCORE LIFE Q10

ANKER SOUNDCORE LIFE Q10 kulaküstü kulaklık

ANKER SOUNDCORE LIFE Q10 kulaküstü kulaklık

Kulaklık HI-res audio sertifikasına sahip. ANKER SOUNDCORE LIFE Q10, aynı zamanda ‘buss up’ teknolojisine de sahip. Büyük tasarımı ile dikkati çeken kulaklık kulağı tamamen kaplıyor. Bu tür kulaklıklardan hoşlanıyorsanız yüksek ses kalitesine sahip bu cihaz tam size göre.

Ürün 60 saatin üzerinde çalma süresine sahip. Böylece 5 dakikalık şarjla bile 5 saat müzik dinleme imkanı sunuyor. ANKER SOUNDCORE LIFE Q10 aynı anda iki farklı cihaza bağlanabiliyor. Kulaklık basslı müzik dinlemek isteyenler için çok doğru bir seçim olacak. Ses kalitesi olarak oldukça başarılı bir kulaklık. Kulaküstü bluetooth kulaklık önerileri arasına rahatlıkla alabiliriz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

TaoTronics SoundSurge kulaküstü bluetooth kulaklık.

TaoTronics SoundSurge 85 özellikleri

Cizaz kullanıcıya dengeli bir ses performansı sunan kulaklıklar arasında yer alıyor. Yani ‘bass’, ‘tiz’ ve ‘mid’ eşit miktarda kulağınıza geliyor. TaoTronics SoundSurge 85 aktif gürültü engelleme özelliği ile geliyor. Bu özelliği açtığınız zaman sesleri daha kaliteli bir şekilde alabilirsiniz. Kulaklığın ulaştığı en son ses seviyesi çok tatmin edici. Fakat kablolu kullanımda son ses seviyesinin yükseldiğini fark edeceksiniz. Gürültülü ortamlarda mikrofon oldukça iyi bir şekilde görevini yerine getiriyor. Karşı tarafa giden ses yüksek gürültüde bile gayet iyi bir şekilde anlaşılabiliyor. Kulaküstü bluetooth kulaklık kulağı tam olarak kapatacak büyüklükte olması da sesi hapsederek daha iyi bir deneyim sağlıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

Beats Solo 3 Wireless kulaküstü bluetooth kulaklık.

Beats Solo 3 Wireless özellikleri

Ürün kulaklıklarda görmeye alışık olduğumuz bir kulaküstü kulaklığa göre zarif bir tasarıma sahip. Ancak şarjını tam doldurmanızın ardından 40 saatlik bir kullanım imkanı veriyor. Cihazın en iyi özelliklerinden biri de hızlı şarj özelliğine sahip olması. Yalnızca 5 dakika şarj ettikten sonra 3 saat kullanabiliyorsunuz.

Beats Solo 3 Wireless kulaküstü bluetooth kulaklık, aux girişine sahip ve aux kablosu ile geliyor. Fakat şarj bitse bile diğer ucu farklı bir cihaza bağlayarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu arada kablolu kullanımda müzikteki detayların biraz daha netleştiğini de belirtelim. Öte yandan kulaklığın yan kısmında bulunan tuşlar ile kolayca kontrolü sağlayabiliyorsunuz. Cihaz ses kalitesi açısından da iyi bir performans sağlıyor. Yüksek ses ile deyim yerindeyse bangır bangır müzik dinlemeyi seviyorsanız Beats Solo 3 Wireless sizin için uygun bir seçim olacak.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

"<yoastmark

Jabra Move Style Edition Kulaküstü Bluetooth Kulaklık

Dijital sinyal işleme teknolojisi sayesinde ses kalitesini artıran Jabra Move Style Edition, kullanıcıya 14 saate kadar pil ömrü sağlıyor. Derin baslarıyla kulağı kaplayarak, sesin daha yoğun hissedilmesine katkı sağlıyor. Jabra Move Style Edition Kulaküstü Bluetooth Kulaklık gürültü önleme özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

Jabra Move Style Edition

Jabra Move Style Edition kulaküstü bluetooth kulaklık.

JBL T600BTNC özellikleri

JBL’in en çok tercih edilen modellerinden biri de JBL T600BTNC. JBL’in Aktif Gürültü Önleme (ANC) teknolojisi ile öne çıkıyor. Kulaklık, yalnızca müziğe odaklanmak ve dış seslerden uzak bir müzik deneyimi yaşamak isteyenler için ideal. JBL T600BTNC’inin pil süresi 12 saat ve tam şarja ulaşması yalnızca 2 saat sürüyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

JBL T600BTNC

JBL T600BTNC kulaküstü bluetooth kulaklık.

Sennheiser HD4.50 özellikleri

HD 4.50 Wireless konfor ve taşınabilirliği bir araya getiriyor. Kulak çevreleyen derin bir tasarıma sahip. Ürün, ergonomik kulak yastıkları ile uzun süre konforla müzik dinlemenize imkan tanıyor. Yanında gelen korumalı taşıma kılıfı dikkati çekiyor. Müzik dinlerken bile Sennheiser HD 4.50’nin şarjı 19 saat dayanıyor. (NoiseGard™ kapalı olduğunda ise bu süre 25 saate kadar uzuyor.)

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

Sennheiser HD4.50

Sennheiser HD4.50 kulakstü bluetooth kulaklık.

Vestel Desibel K55 özellikleri

Hem uygun fiyatlı, hem fonksiyonel kulaklık arıyorsanız Vestel Desibel K550 Bluetooth Kulaklık tam size göre. Çok büyük beklenti olmayanlar için ideal bir ürün. Zarif tasarım, 12 saate kadar kablosuz telefon görüşmesi yapabilme ve müzik dinleme yeterli ise bu Vestel Desibel K55’i tercih edebilirsiniz. Ürün renk seçenekleri açısından zengin.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.
yazarNazife Kadiroğlu

Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunu. Üniversite boyunca teknolojik gelişmelerle ilgilendi. Haber sitelerinde teknoloji editörlüğü deneyimleri bulunuyor ve bu alanda kendini geliştirmeye devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
10 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bu konuya el atmışken biraz daha kapsamlı bir inceleme güzel olurdu, üst seviye kulaklıklardan hiç bahsetmemişsiniz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Hepsiburadanın sitesindeki bütün kulaklıklar nasıl olmuşsa tavsiye listenize girmiş. İlginç

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Tavsiyelerde bir tane bile Sony kulaklık yok. Sony wh-1000MX3 veya Sony wh-1000MX4 hem hi-res ses kalitesi, hem gürültü engelleme, hem de 30 saat üzeri kullanım süresi olarak bu tavsiye edilen kulaklıklardan çok daha öndeler. Özellikle Sony wh-xb900n kulaklıkta yukarıda bahsettiğim Sony kulaklıklardaki bütün özellikler uygun fiyata var.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Audio Technica ATH M50X BT çok iyi bir tercih olacaktır.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

kulak içi tws alın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sony?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Hahahah

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bence aralarında TCL Elite 400 BT ,de
Olmalıydı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bence aralarında TCL Elit 400 BT ,de
Olmalıydı

Alper
Alper
1 ay önce

Türkiye’ye yeni gelmeye başlayan Tribit Audio ürünü tavsiye edilir. Mutlaka incelenmesi gereken bir marka. Ben yeni gelen XFree Tune modelini aldım, inanılmaz bir performansı var. Bir araştırın derim.

" Kulaküstü bluetooth kulaklık önerileri: 10 tavsiye… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kulaküstü bluetooth kulaklık önerileri: 10 tavsiye… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kulaküstü bluetooth kulaklık önerileri: 10 tavsiye… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  2. 2 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  3. 3 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  4. 4 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  5. 5 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  6. 6 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  7. 7 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  8. 8 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  9. 9 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!
  10. 10 Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme! Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme!