Kullandıkça öğrenen Dyson V11


08 Kasım 2019 Cuma 09:37
Kullandıkça öğrenen Dyson V11

Dyson, evlerdeki ve iç mekanlardaki havayı daha temiz tutmak adına birçok akıllı ev teknolojisini kullanıcılara sunuyor. Bunlardan biri de Dyson V11 kablosuz süpürge. Toz, alerjen ve bakteri olmak üzere tüm partikülleri ortadan kaldıran V11, sağlıklı bir yaşam alanı oluşturuyor.

Dyson V11 kablosuz süpürge kullandıkça öğreniyor

TMMOB 2019 verilerine göre, ülkemizde yaşayan en az 60 milyon insan kirli hava soluyor. Bu yüzden ev bakım teknolojilerinin iç mekan kirliliğine çözüm bulması son derece önemli.

Dyson V11 kablosuz süpürge, 315 mühendis, 32.500’den fazla prototip ve on yıldan uzun süren geliştirme çalışmalarının sonucunda tasarlanan kablosuz süpürge ve dijital motorun bir sonucu olarak ortaya çıktı. Süpürgede bulunan sistem, hücre kapasitesini ölçüyor ve zamanla ne kadar kullanıldığının algoritmasını hafızasına alıyor. Zemin tipini, temizlik modunu ve başlığı hesaplayarak geri kalan çalışma süresini kendisi buluyor.

Kablosuz süpürgenin en dikkat çeken özelliği kullandıkça öğreniyor ve gerekli ayarlamaları kendi başına yapıyor olması.

Yüksek tork temizleyici başlığa özgü olan DLS sistemi, süpürge başlığındaki direnci saniyede 360 kez kontrol ediyor. Halılarla sert zeminler arasındaki emiş gücünü değiştirmek için motor ve bataryanın mikro işlemcileriyle otomatik olarak iletişim kurarak halıların derinlemesine temizlenmesini ve sert zeminlerde çalışma süresinin artmasını sağlıyor.

Süpürgenin sert naylon fırçaları, dipteki kirleri çekmek için halının en derinlerine iniyor.

Sahip olduğu LCD ekran ile kullanıcısına gerçek zamanlı akıllı raporlar veren süpürge, böylece temizlik konusunda daha faza kontrol sağlıyor.

Ekran, aynı zamanda optimum performans için filtrelerin temizlenmesi gerektiği zamanı hatırlatır ve herhangi bir tıkanıklık yaşanması durumunda ve nasıl temizleneceği konusunda bilgilendirir.

Dyson’ın en güçlü pil takımı, daha fazla emiş gücü sağlamak için nikel-kobalt alüminyum katotuyla artık 7 kat daha yüksek kapasiteye sahip.

Dyson V11 kablosuz süpürge batarya ve kontrol sistemi, kalan çalışma süresini ölçmek için birlikte çalışıyor. Sistem, odanın kapasitesini ölçer ve kalan çalışma süresini hesaplamak için kullanıcının makinesinin zaman içinde nasıl çalıştığını öğrenen bir algoritma kullanıyor. Görüntülenen bu zaman temizlik modunu, aleti ve zemin tipini dikkate alarak hesaplanıyor.

Son olarak, tamamen kapalı filtreleme sistemi ile gelen süpürge, temiz havayı açığa çıkarıyor ve  0,3 mikron kadar küçük parçacıkların yüzde 99,97’sini yakalanmasını sağlıyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kullandıkça öğrenen Dyson V11”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  neyi öğrenecek süpürecen işte oğlum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bozulunca, yedek parçası kaç trilyon acaba

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Zaten sana üretilmiyor ucuz fakir

" Kullandıkça öğrenen Dyson V11 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kullandıkça öğrenen Dyson V11 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kullandıkça öğrenen Dyson V11 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!