Okunma

Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir?


21 Ekim 2012 Pazar 10:17
Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir?

Kullanıcı Deneyimi (UX) ve Kullanılabilirlik eminim son zamanlarda duymuş olduğunuz kavramlardan. Çünkü kullanıcı arayüzü ve kullanıcı dostu olmak, dijital ortamda çok büyük bir önem teşkil ediyor.

Biz de, kullanıcı dostu arayüzler oluşturma hizmeti veren Userspots‘ın kurucusu Mustafa Dalcı ile, tüm bu süreçleri, süreçlerin nasıl işlediğini konuştuk. İşte bu kavramlara yabancı olan herkese UX’in ve kullanılabilirliğin ne olduğunu konuştuğumuz özel röportaj:

Son olarak röportajda da bahsettiğimiz gibi ShiftDelete.Net olarak, Userspots‘ın bu UX hizmetinden yararlanıyor ve ShiftDelete.Net’in yeni tasarımını UX testine tabi tutuyoruz. Eğer siz de ShiftDelete.Net‘in yeni tasarımını ilk görenlerden olmak istiyorsanız, buraya tıklayarak yeni tasarımımızı görebilir, yeni tasarımımızla ilgili yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

:: Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir?

:: ShiftDelete.Net’in yeni tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? UX testimize katıldınız mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok gerekli bir alan. Türkiye’de kullanıcı deneyimi geliştiriciliği meslek anlamında henüz değer kazanmamıştı. Bu alanada firmaların eğilim göstermesi buna bir isim tanımlamaları hoş olmuş.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    tamam mac bilgisayarın var anladık

  3. SDN Okuru dedi ki:

    hahaytosbağa

" Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "