Okunma

Kullanışlı Chrome Eklentileri


06 Ekim 2010 Çarşamba 08:30
Kullanışlı Chrome Eklentileri

Google Chrome, Firefox kadar olmasa da birçok ekletiye (uzantı) sahip bir tarayıcı. Bu eklentiler sayesinde işlemlerinizin süresini kısaltabilir ve daha verimli hale getirebilirsiniz.

 

Google Mail Checker 

Gmail kullanıcıları için oldukça işe yarayan bu uzantı, e-postalarınızı eş zamanlı olarak Google Chrome üzerinden kontrol edebilmenizi sağlar. Bu sayede zamandan tasarruf etmiş olacak ve sık sık Gmail hesabınızı kontrol etmenize gerek kalmayacak.

IE Tab

Google Chrome kullanırken, Internet Explorer’ı da kullanmak zorunda kalabilirsiniz. IE’yi Google Chrome içerisinde açmayı yarayan bu eklenti sayesinde ayrı bir pencere kullanmanıza gerek kalmayacak.

Goo.gl Url Shortener

Google’ın url kısaltma servisi goo.gl için yapılmış olan bu uzantı sayesinde anında kısalmış link’lerinize kavuşacaksınız. Goo.gl Url Shortener, bulunduğunuz sayfanın url’sini kısaltarak hafızaya kopyalar.

Rss Subscription Extension

Google Chrome’un en büyük eksikliklerinden biri olarak görülen RSS desteği sorununu bu uzantı sayesinde çözebilirsiniz. Bu rss okuyucu ile birçok siteyi takip edebilirsiniz.

Pixlr Grabber

Pixlr Grabber uzantısı sayesinde tek bir tık ile bulunduğunuz sayfanın ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Ayrıca “share” seçeneği ile sosyal ağlarda paylaşabilir, “edit” seçeneği ile gelişmiş arayüzlü resim düzenleyici ile düzenleyebilirsiniz.

Docs pdf/powerpoint Viewer

Pdf ve Powerpoint dosyalarını bu uzantı ile Chrome üzerinden açabilirsiniz. Basit arayüzü ve kolay kullanımı sayesinde oldukça gerekli bir Google Chrome uzantısı.

Speedtracker

Tarayıcınızın tamamen performansınızı ölçmesini yarayan Speedtracker tüm analiz sonuçlarını size anlık olarak ve farklı tablolarda sunuyor. Flash, javascript, ağ kaynağından yüklenme, dom, xmlhttprequest çekimleri, CSS gibi farklı şekillerde ölçümler de yapabiliyor.

Web2PDFConverter

Bu uzantı sayesinde web sayfasını kolaylıkla PDF formatındaki içeriğe dönüştürebilirsiniz. Ayrıca PDF görüntüleyici olarak da kullanılabilir.

:: En beğendiğiniz Chrome eklentileri neler?

Yazan: Kağan Koçdemir
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kullanışlı Chrome Eklentileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kullanışlı Chrome Eklentileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kullanışlı Chrome Eklentileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "