Okunma

Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcileri Bekliyor


24 Haziran 2013 Pazartesi 12:57
Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcileri Bekliyor

Avea, AveaLabs Kuluçka Merkezi’nin kapılarını yeni girişimcilere açıyor. 2011 yılında kurulan ve ilk mezunlarını Haziran 2013 itibariyle vermeye başlayan AveaLabs Kuluçka Merkezi, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe şirket kurmak ve işlerini büyütmek isteyen genç girişimcilere altyapı ve pazarlama kanallarını açmanın yanı sıra projelerini büyütüp geliştirebilecekleri bir ekosistem sunuyor.

Başvuruların 15 Temmuz tarihine kadar online olarak alınacağı AveaLabs Kuluçka Merkezi’ne; yapılacak değerlendirme sonrasında kabul edilen girişimciler, Avea’nın internet ve intranet altyapısını kullanmanın yanı sıra test laboratuvarlarından yararlanırken; teknik ve ticari mentörlük alabilecek ve pek çok ayrıcalıklı imkana da sahip olacak.

İş planları ve performanslarına göre 6 ila 18 aylık bir süre boyunca AveaLabs tarafından sunulan ayrıcalıklardan yararlanabilecek olan girişimciler, Avea’nın Ar-Ge iş ortağı olup birlikte ortak Ar-Ge projeleri gerçekleştirme imkanına da sahip olacaklar.

Kuluçkanın projeleri Türkiye’de ve dünyada ilklere imza attı

AveaLabs Kuluçka Merkezi’ne kabul edilen ilk grupta yer alan Linxa, Intellica, Havooz, Bayt ve Crenno şirketleri 18 ay boyunca toplam 9 proje üzerinde çalıştı. AveaLabs Kuluçka Merkezi’nin genç girişimci şirketlerinden Havooz, Google, Amazon ve Facebook gibi firmaların kullandığı Hadoop tabanlı yüksek çapta veri işleme kapasiteli teknolojiyi, Türkiye’de ilk kez yerli kaynak kullanarak geliştirdi.

Intellica ise Avea ile birlikte geliştirmekte olduğu “Complex Event Processing” (karmaşık olay işleme) platformuyla kampanya yönetimini etkin bir hale getirirken; Linxa firması tarafından geliştirilen uygulama ile uluslararası trafik rotalama ürünlerinin optimizasyonu sağlanarak yine önemli bir ilke imza atıldı.

AveaLabs Kuluçka Merkezi’nin yeni döneminde yer alarak, hayallerine bir adım daha yaklaşmak isteyen girişimci adayları, 15 Temmuz tarihine kadar www.avealabs.com adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilecek. 

:: AveaLabs Kuluçka Merkezi’ne girişimci olarak başvuracak mısınız?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcileri Bekliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    başvuru formu yok???

" Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcileri Bekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcileri Bekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcileri Bekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "