Okunma

Kuluçka Merkezi’ne 100 Başvuru Yapıldı


05 Aralık 2011 Pazartesi 14:41
Kuluçka Merkezi’ne 100 Başvuru Yapıldı

“Girişimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Bir Gündem” teması ile düzenlenen, II. Küresel Girişimcilik Zirvesi’nin üçüncü gününde konuşan Avea CEO’su Erkan Akdemir, deprem sonrası Van’da kurulacak olan Kuluçka Merkezi‘ne 100 başvuru yapıldığını belirtti.

Akdemir panelde, “AveaLabs ‘Memleketim Anadolu, İşim Teknoloji Projesi’ ile yenilikçi fikri olan tekno girişimcileri destekliyoruz. Bu destek; ürün geliştirme, proje danışmanlığı ve pazar oluşturması gibi bir girişimin büyümesindeki en etkin temel faktörler şeklinde.”

“Bizim vaadimiz pazar. Satın alma anlamında 1 milyar TL’ye yakın yıllık satın alma yapıyoruz. Teknoloji alanında faaliyet gösteren ve göstermek istenen her türlü teknoloji şirketi için hiç kuşkusuz Avea büyük bir pazar.” sözlerini kullandı.

Sektördeki tüm bilgi birikimlerini gençlere açtıklarını, ülkelerarası beyin göçü kadar şehirlerarası beyin göçünün de önemine dikkat çeken Avea CEO’su: “Kuluçka Merkezi mobil ve tekno girişimciliğin yaygınlaştırılması için çok önemli. Van’a kurmayı planladığımız Kuluçka Merkezimize kısa bir süre içerisinde 100 başvuru yapıldı”

“En güzeli bu girişimcilerimizin hayatlarını da Van’da kurmayı istemeleri. Bu da bizim amacımız doğrultusunda doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Yenilikçi fikirleri olan genç ve girişimcilerimizi Avea’ya bekliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kuluçka Merkezi’ne 100 Başvuru Yapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kuluçka Merkezi’ne 100 Başvuru Yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kuluçka Merkezi’ne 100 Başvuru Yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "