Okunma

Kurtarıcı Köpekler Batarya Sorununu Bitrecek


16 Mart 2015 Pazartesi 14:00
Kurtarıcı Köpekler Batarya Sorununu Bitrecek

Yıllar önce St. Bernard cinsindeki köpekler, kuzey ülkelerinde donmakla karşı karşıya olan insanları sıcak kuytulara taşıyarak soğuktan kurtarırlarmış. Biz bu köpekleri boyunlarında bir fıçı dolusu kanyak ile biliyoruz.

Öyle ki Warner Bros‘un, LooneyTunes çizgi filmlerinde de sevilen karakterlerden biridir St. Bernard.

Her ne kadar boyunlarında taşıdıkları fıçının bir mit olduğu düşünülse de, bu iri cüsseli dostlarımız birçok insanın hayatını kurtarmıştır. 

Ancak, maalesef ki günümüzde yapacakları çok fazla bir iş kalmamış, tür farklı cinste köpeklerle eşleşerek yapıları bozulmuştur. Köpekler için yeni bir iş düşünen veterinerler ise, oldukça ilginç bir proje başlatmışlar.

Son yıllarda, başka ülkelerden gelen turistlerin, aşırı sıcaktan ötürü akıllı cihazlarının bataryalarında sorunlar yaşanmış. Yüksek sıcaklık, bataryaların daha hızlı boşalmalarını sağlamış ve bu nedenle turistler de cihazlarını kullanamamışlar. Bu soruna çözüm olarak St.Bernard köpeklerinin boyunlarındaki fıçılara taşınabilir şarj cihazları yerleştiren yerliler, sadece bir hastag ile tweet atarak cihazınızın şarj edeceklerini söylüyorlar.

@mophie ve #mophieRescue hastagini ve konumunuzu ekleyerek, bataryanızın bittiğini gösteren bir ekran görüntü ile yardım isteyen bir tweet attın. Ardından Mophie en yakın köpek kulübesini gösteren bir geri bildirim yapacaktır. Böylece cihazınızı kısa bir sürede şarj edebileceksiniz. 

::Sizce hayvanların bu tür işlerde kullanılması doğru mu?
yazarBetül Erden

Programlama eğitimine hali hazırda devam eden Betül, özellikle Android cihazlara karşı bir ilgi duyuyor. Teknolojiye dair tüm konuları yakından takip ederek, gelişmeleri sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Kurtarıcı Köpekler Batarya Sorununu Bitrecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  dagda kopek bulamazsaniz , yada kopek sizi bulamazsa yandinzi o zaman, ama kolayi var, yola cikmadan once bir tane dolu extra pil alin yaniniza, bu devirde artik dagda kayip olmak mi kaldi ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Selam betül hanım teknoloji nereye gidiyoe

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Daha kolayı var,şarjı bitince şikayet eden turistler bir taşınabilir batarya ***** hem şarjları bitmez,hem de hayvanları saçma amaçlara alet etmezler

 4. jestercat dedi ki:

  heidi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ne Kuzey Bölgesi, Saint Bernard'lar İsviçre'lidir. Lütfen araştırıp da yazın.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yedek batarya alsınlar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Kim bilir daha hangi işlerde kullanılacak bu dostlarımız.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bence bu şekilde kullanılmaları hiç doğru değil. Rahat bırakın hayvanları!

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ben de ios cihazlarına ilgi duyuyorum. anlaşabiliriz 🙂

" Kurtarıcı Köpekler Batarya Sorununu Bitrecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kurtarıcı Köpekler Batarya Sorununu Bitrecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kurtarıcı Köpekler Batarya Sorununu Bitrecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "