Okunma

Kurumlararası E-yazışmalarda Işık Hızı


24 Eylül 2013 Salı 12:10
Kurumlararası E-yazışmalarda Işık Hızı

Kamu kurumları arasındaki resmi yazışmaları elektronik ortama taşıyan ve elektronik belgelerin paylaşımını sağlayan e-yazışma projesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hayata geçirilen Kayıtlı E-Posta sistemi ile hızlanıyor.

“Kayıtlı E-Posta (KEP) uygulaması sayesinde kamu kurumları birbiriyle çok hızlı iletişime geçerken işleri yavaşlatan birçok uygulama ortadan kalkıyor ve devlet dairelerindeki uzun kuyruklar tarih oluyor.

KEP sayesinde git gel, faks çek dönemi bitiyor

KEP sayesinde banka şubesine gitme, herhangi bir devlet dairesine faks çekme dönemi sona erecek. Vatandaşlar, elektrik, doğalgaz gibi birçok abonelik işlemini evinden çıkmadan KEP adresini kullanarak tek bir e-posta ile sonuca ulaştıracak.

Yasal olarak geçerli e-posta: KEP

Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde uzun yıllardır kullanılan Kayıtlı E-Posta (KEP) sistemi, ülkemizde, 1 Temmuz 2012 tarihli yeni Türk Ticaret Kanunu ile yürürlüğe girdi. Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için zorunlu hale getirilen Kayıtlı E-Posta (KEP), yasal olarak geçerli elektronik yazışma ve bildirim olarak tanımlanıyor.

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kurumlararası E-yazışmalarda Işık Hızı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Röportajını dinlemiştim, okunduğu bilgisi de olacak…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bizim devlet çok hınzır vallaha. Ben tebilğ ettim; mail’ini kontrol etseydin kardeşim diyecek…

" Kurumlararası E-yazışmalarda Işık Hızı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kurumlararası E-yazışmalarda Işık Hızı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kurumlararası E-yazışmalarda Işık Hızı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "