Okunma

Kurumsal Pazarlar ve NAS için WD SE Duyuruldu


12 Temmuz 2013 Cuma 08:47
Kurumsal Pazarlar ve NAS için WD SE Duyuruldu

WD, kapasitesi artırılabilen veri merkezlerinde kullanılmak üzere tasarlanan ilk ürünü olan WD Se serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Yılın her günü 24 saat güvenilir biçimde çalışması için tasarlanan veri merkezleri için geliştirilen WD Se; çoğaltılmış ortamlar, orta büyüklükteki ağ bağlantılı depolama (NAS) kullanımı ve yedekleme/arşivleme sistemlerinde kullanılması için performans, güvenilirlik ve sağlamlık gibi özelliklerin doğru bileşiminden oluşuyor.

WD Se, her büyüklükteki veri merkezinin kapasite artırımını hızlandıran yarı yapılandırılmış verinin inanılmaz büyümesine hitap edebilecek özelliklerin ve uygun fiyatın karışımı olan gerçek bir kurumsal disktir.

Şimdi 4 TB’ye varan kapasitelerle satışa sunulan yeni WD Se sabit diskler, müşterilere kurumsal kullanım özelliklerinden ödün vermeksizin çok sürücülü ortamlarda veri artışı gereksinimlerini dengeleme imkanı vermektedir.

WD’nin Se sabit disklerinde sunucu ve depolama sistemlerindeki fiili iş yükleri altında yapılan en az 5,000,000 saatlik işlevsel ve termal testlerden ve 20,000,000 saatten uzun süren ilave testlerden geçmiş olmaya ek olarak aşağıdaki özellikler bulunur:

 • Performansı arttırmak için işleme gücünün iki katını sağlayan ikili işlemci,
 • Sürücüyü izlemek ve hem doğrusal hem döner titreşimi gerçek zamanlı düzeltmek için geliştirilmiş elektronik sistem içeren zenginleştirilmiş Döner İvmeli İleri Besleme (RAFF™) teknolojisi,
 • Kafanın veri izleri üzerinde doğru konumda durmasını sağlayan ikili aktivatör teknolojisi,
 • Uygulamalardaki performansın tutarlı seviyede olması amacıyla sistemden kaynaklanan titreşimi azaltmak ve tepsileri dengeleyerek okuma ve yazma işlemleri sırasında doğru iz sürmeyi sağlamak için motor şaftının her iki uçtan sabitlendiği StableTrac
 • En küçük şok olaylarını bile otomatik olarak tespit edip dengeleyerek verileri korumasını sağlayan çok eksenli şok sensörü,
 • RAID’e özgü, zaman sınırlamalı hata kurtarma (TLER) sayesinde masa üstü sürücülerinde sıkça görülen uzatılmış sabit disk hata kurtarma süreçlerinin neden olduğu sürücü düşmesini önlemesi,
 • Okuma yazma kafalarından her birinin uçuş yüksekliğinin gerçek zamanlı ayarlanarak optimum güvenilirliğin sağlandığı dinamik uçuş yüksekliği teknolojisi.

Fiyat ve Bulunabilirlik

WD’nin Se sabit sürücüleri, 2 TB’den 4 TB’ye kadar (model: WD2000F9YZ, WD3000F9YZ ve WD4000F9YZ) kapasitler ile sevk edilmektedir. WD’nin Se sabit sürücülerini seçkin bayi ve distribütörlerde bulabilirsiniz. WD’nin Se sürücüleri için Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı 2 TB için 199 USD+ KDV, 3 TB için 259USD +KDV, 4 TB için 319 USD +KDV’dir ve beş-yıl sınırlı garantiye sahip.

:: WD Se ailesi sizce hangi özellikleriyle alınabilir?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kurumsal Pazarlar ve NAS için WD SE Duyuruldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  SE = Sağlam Edition 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok pahalıymış kardeş…

" Kurumsal Pazarlar ve NAS için WD SE Duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kurumsal Pazarlar ve NAS için WD SE Duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kurumsal Pazarlar ve NAS için WD SE Duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "