Okunma

Kutulu Office Dönemi Bitiyor mu?


17 Şubat 2010 Çarşamba 10:00
Kutulu Office Dönemi Bitiyor mu?

Geçtiğimiz ay Office 2010‘un satış fiyatlarıyla ilgili iddialar ortaya atılmıştı. Sosyal ağ özellikleri ve kullanıcı dostu yapısıyla ilgi çeken Office 2010’un İngiltere‘de satış fiyatları basına sızdırıldı.

Ancak bu fiyatlara göz atıldığı zaman, kutulu programla sadece ürün anahtarının fiyatı arasında büyük bir fark olduğu ortaya çıkıyor.

Microsoft Office 2010 Professional’in kutulu sürümüne 400 sterlin (yaklaşık 1000 tl) fiyat biçmişken aynı programın ürün anahtarı 200 sterlin civarı satılacak.

Firma uyguladığı bu satış taktiğiyle, tüketiciler için kutusuz ürünleri daha cazip hale getirmeye çalışıyor. Microsoft sadece ürün anahtarı satarak, hem üretim hem de dağıtım masraflarından kullanacak.

Ayrıca sadece ürün anahtarı satın almak, tüketicilerin bir mağazaya gitmeden alışverişlerini 24 saat internetten yapmalarına da olanak sağlıyor.

Yeni pazarlama stratejisi mi doğuyor?

Öte yandan geçtiğimiz ekim ayında, Microsoft’un bilgisayar şirketleriyle anlaşmaya gittiğine dair bir iddia ortaya atılmıştı.

Bu dedikoduya göre, Office 2010‘un ürün anahtarını satın alma hakkına sahip olmanız için ilk önce yeni bir bilgisayar da satın almalısınız.

Microsoft şimdiye kadar bu iddiayı yalanlamadı ancak aynı şekilde doğrulamadı da. Office 2010’un pazarlama piyasasına getireceği yeniliklere önümüzdeki yaz tanık olacağız.

:: Sizce Microsoft bilgisayar firmalarıyla böyle bir anlaşma yapmamış mıdır? Yoksa firma sadece yeni pazarlama yöntemleri mi deniyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kutulu Office Dönemi Bitiyor mu?”

  1. isimya dedi ki:

    bu fiyatlara kimse 2010 a para vermez….

" Kutulu Office Dönemi Bitiyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kutulu Office Dönemi Bitiyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kutulu Office Dönemi Bitiyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "