Okunma

Kutulu Yazılım mı Dijital Alışveriş mi?


22 Şubat 2009 Pazar 11:01
Kutulu Yazılım mı Dijital Alışveriş mi?

NPD tarafından yapılan bir araştırma, oyuncuların halen oyunları orijinal ambalajında satın almayı tercih ettiklerini ortaya koydu. Araştırmaya katılıp, dijital olarak alınan ve sadece bilgisayara indirilen bir oyunun tatmin edici olmadığını savunan %75’lik oyuncu kitlesi, kutulu oyunları her zaman tercih ettiklerini söylüyor.

Anahtar Kelime: İndirim

Bu oyunculardan %58’i daha önce hiç internet üzerinden oyun indirmemiş. Ancak bu oyuncuları dijital alışverişe çekmenin yolu da belli; aynı grubun %65’i eğer oyunlar internet üzerinden %10 daha ucuza satılsa bu yöntemi tercih edebileceklerini açıklıyor.

İnternetten oyun indirenlerin %77’si ise, dijital indirmelerin, kutulu oyun almak kadar keyifli olduğunu öne sürüyor. Peki sizin görüşünüz ne? Kutulu oyunlar mı yoksa dijital alışveriş mi?

:: Dijital alışverişin ucuz olması, ambalajlı oyunların önüne geçer mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kutulu Yazılım mı Dijital Alışveriş mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    berbat

" Kutulu Yazılım mı Dijital Alışveriş mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kutulu Yazılım mı Dijital Alışveriş mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kutulu Yazılım mı Dijital Alışveriş mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "