Okunma

Kuzey Çevre Yolu’na şarj desteği geldi!


09 Ekim 2017 Pazartesi 14:30
Kuzey Çevre Yolu’na şarj desteği geldi!

Artan elektrikli ve hibrit otomobiller için şarj istasyonları sayısı da artmaya devam ediyor. İstanbul’da iki kıtayı bağlayan en yeni köprümüz olan Yavuz Sultan Selim köprüsünün yolunu oluşturan Kuzey Çevre Yolu’na da şarj istasyonları kuruldu.

kuzey cevre

Kuzey Çevre Yolu’na elektrikli araçlar için şarj istasyonları geliyor!

Kuzey Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü inşa eden ve işleten ICA, elektrikli araç kullanımını desteklemek için Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde yer alan dinlenme tesisleri Bi’ Mola’larda ücretsiz şarj hizmeti sunmaya başladı.

Şarj istasyonları Odayeri – Paşaköy arasındaki otoyol güzergahı konumlandırıldı. Buna ek olarak Mahmutbey – Odayeri, Çamlık – Reşadiye bağlantı yollarında da var. Mecidiye bağlantısından oluşan Kuzey Çevre Otoyolu istikametinde toplamda 6 adet Bi’ Mola dinlenme tesisi bulunmakta.

Fenertepe ve Işıklar tesislerinde verilen ücretsiz şarj hizmetinin, önümüzdeki dönemde diğer tesislerde de kullanıma sunulması bekleniyor. Yolcuların seyahatleri sırasında dinlenebilecekleri tesislerde akaryakıt istasyonlarının yanı sıra elektrikli şarj istasyonlarının da olması oldukça güzel bir gelişme.

Kuzey Otoyolu üzerinde kurulan ve hizmete sunulan bu istasyonlardan tüm elektrikli araç sahipleri faydalanabilecek.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kuzey Çevre Yolu’na şarj desteği geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kuzey Çevre Yolu’na şarj desteği geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kuzey Çevre Yolu’na şarj desteği geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "