Okunma

Kuzey Kore’de 3G Dönemi


15 Aralık 2008 Pazartesi 08:44
Kuzey Kore’de 3G Dönemi

Kuzey Kore, 3G şebeke altyapısına şu günlerde geçiyor. Bu konuda halkın bir sevinç yaşayıp yaşamadığı bilemiyoruz çünkü Kuzey Kore, vatandaşlarını en sıkı denetleyen ve zapturapt altında tutan bir ülke. Dolayısıyla, kurulan 3G şebekenin kime ne kadar faydası olacak belli değil. 2003 yılında kullanıma sunulan cep telefonu şebekesi 2004 yılında, Devlet Başkanı Kim Jong Il‘in trenle geçişinden saatler sonra bir tren istasyonunda yaşanan büyük patlama sebebiyle sınırlandırılmıştı. Zira, bombanın cep telefonuyla patlatıldığı düşünülüyordu.

Sistemi Kim Kuruyor?

Peki Kuzey Kore’ye bu sistemi kim kuruyor? Akdeniz’in güneyinde oldukça geniş bir alanda hizmet veren Orascom Telecom, Kuzey Kore‘de kurulan işletmecinin %75 ortağı. 3G şebekesinin kurulumu aşamasında ise 400 milyon dolarlık bir altyapı harcaması yapılması öngörülüyor. Kuzey Kore için oldukça önemli bir yatırım olduğu kesin.

:: Kuzey Kore 3G ile ne yapar?

Bilgi için: Orascom
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kuzey Kore’de 3G Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kuzey Kore’de 3G Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kuzey Kore’de 3G Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "