Okunma

Verileri Sanal Ortama Yedekliyor


25 Haziran 2011 Cumartesi 10:45
Verileri Sanal Ortama Yedekliyor

Gigabit Ethernet destekli olan, LacCie’nin yeni ağ depolama cihazı bulut bilişim teknolojisini kullanması ile fark yaratıyor. LaCie, yedeklenen verileri ilk olarak kendi diskine sonra da günübirlik olmak üzere sanal ortama yedekliyor.  

LaCie bu sayede yedeklenen verileri oluşabilecek disk hatalarından korumuş oluyor. Bu işlem sayesinde, bozulan bir dosya veya veri anında geri yüklenebiliyor.   

Yaklaşık 200 Euro’dan satılan LaCie Cloudbox, yedeklenen verileri Cloud ortamına aktarabiliyor.  

LaCie buluta yolladığı verileri 128 bit AES şifreleme ile yolluyor. Kendi içinde ise beraberinde gelen yedekleme yazılımı ile yaklaşık 10 bilgisayarın yedeklerini alabiliyor.

Lacie Cloudbox’un en büyük dezavantajı 100 GByte kapasite ile sınırlı olması. Dosyaların yollandığı bulut sunucusu da 100 GByte ile sınırlı.

Bu bulut sunucusu bir yıl boyunca ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bir yıldan sonra kullanıcılardan ücret talep ediliyor.

:: Verilerinizi sanal ortama yedekler misiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Verileri Sanal Ortama Yedekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Verileri Sanal Ortama Yedekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Verileri Sanal Ortama Yedekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "