Okunma

Land Rover Hatası Kapıları Açıyor!


15 Temmuz 2015 Çarşamba 08:00
Land Rover Hatası Kapıları Açıyor!

Akıllı otomobil ve benzeri araçların yaygınlaşması ile birlikte, bunlara uygun olan çok sayıda yazılım da üretiliyor. Araçların akla gelebilecek pek çok kontrol ünitesini yönetebilen bu yazılımlar pek tabii bekleneceği üzere çeşitli bug’lara da sahip olabiliyor. Bunlardan bir tanesi de Land Rover tarafından üretilen bazı modelleri vurdu!

Üreticiden yapılan açıklamaya göre çok sayıda Range Rover geri çağrılıyor ve yazılımı baştan sona güncelleniyor. Bunun en büyük sebebi ise mevcut programın ölümcül kazalara dahi sebep olabilecek bir bug’a sahip oluşu. Söylenene bakacak olursak, son zamanlarda pek çok Range Rover sahibi sürücü, şirkete ciddi şikayetlerde bulunmuş.

Araç sahiplerinin şikayetleri ise seyir halindeyken kapıların kendi kendine açılması üzerine olmuş. Bir başka deyişle trafikteyken kullandığınız araç bir anda hem sizin, hem de çevrenizdeki sürücüler için ölümcül bir tuzağa dönüşebilir.

Yazılımdaki bug sebebiyle komut verilmeden kapısı açılan Range Rover araçlar yüzünden birkaç kaza da şimdiden gerçekleşmiş.

Emniyet kemersiz yolcular için düşmenin yan ısıra yakındaki araçların kapıya yüksek süratle çarpası suretiyle zincirleme kazalara sebebiyet verilebileceğini dile getiriliyor. Land Rover şimdiden 65 bin Range Rover’ı geri çağırma planı yapıyor. Sözkonusu bug ise 26 Temmuz 2012 ile 9 Mart 2015 arasındaki Range Rover’ların yanında, 18 Şubat 2013 ve 5 Mart 2015 arasında üretilen Range Rover Sport modellerini etkiliyor.

Açıklamaya göre üretici muhtemelen 7 Ağustos tarihinden itibaren SUV’leri geri çağırmaya başlayacak.

:: Böylesi bir açık sizce normal mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Land Rover Hatası Kapıları Açıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok şaşırdım zaten benim markam tesla

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haberi duymam iyi oldu yanından geçerken dikkat ederim :)))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Surekli sabahtan beri acilip duruyo komsular goruyo olmuyo ben yaptim saniyolar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bende landımı sattım şimdi x6 ya binim dedım fakırler….

 5. SDN Okuru dedi ki:

  land rover' ımız olsunda kapısı açık gideriz 🙂 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  land rover'ımız olsun da kapısı açılmış önemli değil 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kadarda olmaz araç kapıyı kendi açıyor. Kapı, emniyet kemeri gibi kritik öneme sahip unsurları mümkünse en basit ve güvenli şekilde yapın. Akıllı cihazların b..k..nu çıkarmak için insanların hayatıyla oynamayın.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bendede sport var bakalım sonumuz ölüm olcak mı:)

" Land Rover Hatası Kapıları Açıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Land Rover Hatası Kapıları Açıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Land Rover Hatası Kapıları Açıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "